1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

The Office

Дискусија во форумот 'Серии и емисии' започната од Hexasto, 17 февруари 2012.

 1. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  Office-wallpaper2-800x600.jpg


  Серијава е за канцелариски работници и се случува уствари у фирма за хартија Dunder Mifflin и интересна е по тоа што е многу реална за она што се случува по канцеларииве уствари и борбата за преживување на фирмата во овие тешки економски услови..мене ми се свиѓа и по тоа што нема онака типичен амерички хумор туку е римејк на британска серија и хуморот ми е многу поинтересен..
  Според мене е подобра од How i met your mother i The Big Bang Theory..
   
  На Би Џеј му/ѝ се допаѓа ова.
 2. .M_

  .M_ Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  35
  Допаѓања:
  17
  Не делува така по постерот.
   
 3. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  Нема врска не глеај по постерот.. и ја така на почеток мислев посебно ради глумецот у главна улога со ич не ми бил смешен у други филмови али верувај ти кажува човек со изглеал 500 серии у последни 2 години дека у моментов е најдобра хумористична серија а можеш и на imdb.com да си видиш рејтинг и коментари.
  http://www.imdb.com/title/tt0386676/ ..еве ти тука на сајтов можеш се да си прочиташ и да си видиш.
   
 4. Rusty

  Rusty Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  26
  Допаѓања:
  17
  Да да,многу е добра серијата,ја ги изгледав првите 2 сезони,се утепав од смеење :)
   
  На Hexasto му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Би Џеј

  Би Џеј Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  8
  Најсмешната серија направена досега.Steve Carell is my man. Последнава сезона без него е много потапа
   
 6. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  Да да друже последнава серија е бар за 5 пати потапа:(
   

Сподели: