The Office | Црнобело Форум

The Office

Hexasto

Истакнат Член
16 февруари 2012
1,095
1,632
113
Македонија
Office-wallpaper2-800x600.jpg


Серијава е за канцелариски работници и се случува уствари у фирма за хартија Dunder Mifflin и интересна е по тоа што е многу реална за она што се случува по канцеларииве уствари и борбата за преживување на фирмата во овие тешки економски услови..мене ми се свиѓа и по тоа што нема онака типичен амерички хумор туку е римејк на британска серија и хуморот ми е многу поинтересен..
Според мене е подобра од How i met your mother i The Big Bang Theory..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Би Џеј

Hexasto

Истакнат Член
16 февруари 2012
1,095
1,632
113
Македонија
Нема врска не глеај по постерот.. и ја така на почеток мислев посебно ради глумецот у главна улога со ич не ми бил смешен у други филмови али верувај ти кажува човек со изглеал 500 серии у последни 2 години дека у моментов е најдобра хумористична серија а можеш и на imdb.com да си видиш рејтинг и коментари.
http://www.imdb.com/title/tt0386676/ ..еве ти тука на сајтов можеш се да си прочиташ и да си видиш.
 

Rusty

Истакнат Член
19 февруари 2012
27
17
303
Да да,многу е добра серијата,ја ги изгледав првите 2 сезони,се утепав од смеење :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hexasto

Би Џеј

Истакнат Член
20 февруари 2012
13
8
303
34
Скопје
Најсмешната серија направена досега.Steve Carell is my man. Последнава сезона без него е много потапа
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,692
7,241
1,153
Big Sur
Значи, значи, значи!!!
До пред два месеци некаде ја гледав серијава секој слободен момент. Пресмешни ми се и ми е многу криво што толку доцна ја почнав. Застанав на 5та сезона. Барајќи низ темиве, ми текна дека треба да си ја продолжам.
Омилен ми е Двајт, секако. Не може да е толку наивен, несебичен и мрднат. :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider