t.A.T.u | Црнобело Форум

t.A.T.u

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,053
1,183
t.A.T.u се руско дуо, дуетот е во состав на Лана Катина и Јулија Волкова. ЖАнровите на песните најчесто е поп, рок, денс... Имаат песни на руски и на англиски.

Ги слушате ли?
Мислење за нив и секако омилени песни.

 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Trajche and 048

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,270
9,112
1,683
слабо сум ги гледал спотовите.......ама спотечво има добра приказна :) Фром Раша вит лав :)


инаку денес имаат соло кариери :)
Јулија Волкова


и Лена Катина

 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma

Eva

Староседелец
19 февруари 2012
104
100
1,043
Ги слушам и овие :D Најпесна ми е оваа
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,683
7,232
1,153
Big Sur
Прв купен албум со мои пари ми е од овие. Кои радости беа на 12-13 години.
Професорката по Англиски ми беше Русинка, па не навлече цела група на нив. Повеќе им ги сакам песните на Руски отколку на Англиски. Ќе ги додадам само овие на горенаведените:
(Сега кога го знам значењето на насловов, срам ми е што трчав пред професорицата со песнава :kaka )
Поомилена ми е оваа од Евровизија.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma