Tелепатска поврзаност

turop

Активен Член
15 март 2012
105
68
28
Дали ви се има случено по раскинувањето на врската.кога ќе кажеш нешто некој да ти рече па да и таа мислеше така/и таа го рече истото или пак да кажуваш исти зборови како копија.
Дали постои некоја приврзаност или пак само исто размислување .
На мене ми се случи.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ZmajChe

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Јас не те сватив баш најдобро. Си помислил што ќе каже одредена личност наредно (претпоставувам за време на разговор), и таа личност го кажала токму тоа што ти си помислил дека ќе го каже? Ми се има случено (веројатно на секој), но не во смисла на телепатска поврзаност (така мислам), туку зошто ја познавам таа личност и знам што да очекувам.
P.S. Би ја ставила темава во "Мистерија".
 

Dr.Gonzo

Истакнат Член
23 февруари 2012
652
1,916
393
Fukushima
www.gonzo.com
Дали ви се има случено по раскинувањето на врската.кога ќе кажеш нешто некој да ти рече па да и таа мислеше така/и таа го рече истото или пак да кажуваш исти зборови како копија.
Дали постои некоја приврзаност или пак само исто размислување .
На мене ми се случи.
:eek :eek :eek :eek :eek
 

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
добро
ај со ред
темава е интересна, само не е интересно поставена
би требало малку појасен и посуштински вовед
и не е на вистинското место отворена
јас би ја преместила во психологија
не би во мистерија, оти сепак си постојат соодветни објаснувања за тоа што точно значи телепатијата
turop биди малку попрецизен и не штеди на реченици
збогати го малку почетокот на темата
за да може да зафати соодветен тек дискусијата :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ZmajChe and Bum-Bum

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Со една колешка од работа,ем ради приватни работи,ем ради службени се слушаме преку 20 пати на ден.
Баш кога почнав да пишувам на темава,пак се јави. :giggle
често знае да ме нарече "телепатиоооооо",демек кога и да помислела на мене сум и се јавувала и слично.
Па таа ако ме мисли по цел ден нормално на толкав број јавувања дека ке испадне дека сме телепатки поврзани
Шо знам дали да мислам дека постои телепатиа,или се е само сосема случајно поклопување.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ZmajChe and parvati

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,567
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
Со една колешка од работа,ем ради приватни работи,ем ради службени се слушаме преку 20 пати на ден.
Баш кога почнав да пишувам на темава,пак се јави. :giggle
често знае да ме нарече "телепатиоооооо",демек кога и да помислела на мене сум и се јавувала и слично.
Па таа ако ме мисли по цел ден нормално на толкав број јавувања дека ке испадне дека сме телепатки поврзани
Шо знам дали да мислам дека постои телепатиа,или се е само сосема случајно поклопување.
сакаш да кажеш
ако си со некој поврзам и може има телепатија....па да се согласувам до некаде
има 2 девојчиња шо сум поврзан многу со нив и да не ми се јават осекам кога се испаднати
и многу пати сум погодувал...:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena