Supernatural

IronMan

Нов член
7 ноември 2013
20
10
3
Најдобра серија. Си ја пратам полека полека на нет со превод. Супер е не е нешто ХардКор хорор таман средна атмносфера и топ е.
Ѕверки се и двајцата браќа али татко им ми фали, човекот беше легенда али сега наоѓам замена кај Боб (другарот негов) искусни си ја знаат работата.
Добро е тоа што во серијата се употребуваат некои стари ритуали кој се спомнуваат низ минатото. Кој се мисли нека не се мисли, S01E01 PLAY and Enjoy!!
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,775
5,292
1,183
Disco
Имам проблем со серијава...ај што не можам да престанам да ја гледам, ами не можам ни да се одлучам кој брат да си го присвојам.
Еден момент се пекмезам по Сем, за другиот момент да ми е криво што Дин мерка некоја цура, па ми иде да му врзам шамар наопаку и да го излигавам. Идиотизам.
Те ми уште плус две филмски симпатии на кои очи нема да им видам. :^)

По мерак ми е ептен серијава. Спој на хорор елементи и интересен, саркастичен хумор и досетки во прави моменти.
Ептен ме привлекуваат мистерии и урбани легенди, а воедно и ми прпа од истите, ама покрај вакви лепотани, шо ги е**м (самиов форум цензурира зборови, нисам ја, мајке ми), ќе ги гледам. Рок музиката што ја фураат низ епизодите ми е само уште еден огромен плус.
А ви спомнав дека ми се симпатии?
Не сум очајна, ок? Позз.


Во серијата постои можност за уште една филмска симпатија, да речеме глумецот шо ја глуми смртта во некои епизоди... внатрешна лепота има.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,085
6,711
1,153
Big Sur
Во серијата постои можност за уште една филмска симпатија, да речеме глумецот шо ја глуми смртта во некои епизоди... внатрешна лепота има.

Епа...шејм он ми, ама ми требаше време да се наканам да ја гледам (втора сезона сум) :sram , па имам доста леб за јадење дури да стигнам до повозбудливиот дел.
Иначе не се ни сомневам дека ќе си најдам уште некој. :biggrin
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,085
6,711
1,153
Big Sur
Аа, овој не симпатија, пред матичар одма. Челоно за светлечки реклами може да го издава за јака пара. :biggrin
Сега читав за младичов повеќе, добри моќи поседува (очекувано), ќе се напнам уште повеќе да убрзам со сезониве.
 

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
последнава епизода беше комедија,кој следи .. ,не паметам епизода како сум се смеел вака на Дин xD
 

Aristokrat

Староседелец
27 февруари 2012
2,655
3,335
1,153
Се трудев,очајно се трудев да го засакам ама некако не ми одеше.Има преку 9 сезони и сигурно има голема публика ама некако го гледав со сила.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Никад немам чуено подлабока филозофија за peanut butter & jelly sandwich. :giggle Интересен пресврт напраиле на приказната за Каин и Авел, конечно ги вклучиле во серијата. Хммм... имам се поголемо чувство дека ова е последна сезона.
 

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
Никад немам чуено подлабока филозофија за peanut butter & jelly sandwich. :giggle Интересен пресврт напраиле на приказната за Каин и Авел, конечно ги вклучиле во серијата. Хммм... имам се поголемо чувство дека ова е последна сезона.

ке има и др сезона