1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Supernatural

Дискусија во форумот 'Серии и емисии' започната од Ice_Man, 16 февруари 2012.

 1. IronMan

  IronMan Нов член

  Зачленет на:
  7 ноември 2013
  Мислења:
  20
  Допаѓања:
  10
  Најдобра серија. Си ја пратам полека полека на нет со превод. Супер е не е нешто ХардКор хорор таман средна атмносфера и топ е.
  Ѕверки се и двајцата браќа али татко им ми фали, човекот беше легенда али сега наоѓам замена кај Боб (другарот негов) искусни си ја знаат работата.
  Добро е тоа што во серијата се употребуваат некои стари ритуали кој се спомнуваат низ минатото. Кој се мисли нека не се мисли, S01E01 PLAY and Enjoy!!
   
 2. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266

  Во серијата постои можност за уште една филмска симпатија, да речеме глумецот шо ја глуми смртта во некои епизоди... внатрешна лепота има.
   
 3. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,047
  Допаѓања:
  6,657
  Епа...шејм он ми, ама ми требаше време да се наканам да ја гледам (втора сезона сум) :sram , па имам доста леб за јадење дури да стигнам до повозбудливиот дел.
  Иначе не се ни сомневам дека ќе си најдам уште некој. :biggrin
   
  На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.
 4. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Electra Еве ја смртта, иначе. :biggrin
   
  На Electra и Outrider им се допаѓа ова.
 5. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,047
  Допаѓања:
  6,657
  Аа, овој не симпатија, пред матичар одма. Челоно за светлечки реклами може да го издава за јака пара. :biggrin
  Сега читав за младичов повеќе, добри моќи поседува (очекувано), ќе се напнам уште повеќе да убрзам со сезониве.
   
 6. Ice_Man

  Ice_Man Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  440
  Допаѓања:
  236
  последнава епизода беше комедија,кој следи .. ,не паметам епизода како сум се смеел вака на Дин xD
   
 7. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  Се трудев,очајно се трудев да го засакам ама некако не ми одеше.Има преку 9 сезони и сигурно има голема публика ама некако го гледав со сила.
   
 8. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Никад немам чуено подлабока филозофија за peanut butter & jelly sandwich. :giggle Интересен пресврт напраиле на приказната за Каин и Авел, конечно ги вклучиле во серијата. Хммм... имам се поголемо чувство дека ова е последна сезона.
   
 9. Auditore

  Auditore Староседелец

  Зачленет на:
  4 мај 2012
  Мислења:
  284
  Допаѓања:
  272
  Сите се посраа коа го видеа Каин. Не ногу.
   
 10. Ice_Man

  Ice_Man Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  440
  Допаѓања:
  236
  ке има и др сезона
   

Сподели: