1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Supernatural

Дискусија во форумот 'Серии и емисии' започната од Ice_Man, 16 февруари 2012.

 1. Ice_Man

  Ice_Man Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  440
  Допаѓања:
  236
  како никој не ја гледа :zelen
  од 3-5 сезона ми беа најдобри ...првите пет сезони продуцент беше Ерик Крипке кој се откажа и одтогаш наваму главна е една негова помошничка мислам што беше,,

  уште чекам да ги вратат луцифер и мајкл ,незнам зашто ги заборавија
   
  На redhead му/ѝ се допаѓа ова.
 2. alekjov1234

  alekjov1234 Староседелец

  Зачленет на:
  3 август 2012
  Мислења:
  138
  Допаѓања:
  48
  Заврши тој плот, ги затворија Мајкл и Луцифер, а и плус доста ги развлекуваа цели две сезони. Сега некако со овие Leviathans и Purgatory глупаво ми е
  Ја гледам серијата поради тоа што ја имам почнато а не сум оставил серија на половина пат.
   
 3. Ice_Man

  Ice_Man Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  440
  Допаѓања:
  236
  еве ги минаа и Левијатаните,,сеа ке ја затвараат вратата од пеколот
  ,досадно станува,, а и слабо ми идат некако со музиката xD
   
 4. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Конечно нова епизода јеееееееееееј !!! [​IMG] Вечерва ќе си ја гледам!

  Во последниве 2/3 дена си слушам песници од серијава. Оваа онака најмногу ме потсеќа на Supernatural, особено на Sam и таа епизодата кога го преживуваше истиот ден од почеток секое утро. Колку ми се смеев на Dean и разните начини на умирање. :sram
  И секако мојата омилена химна од Kansas, нај нај најсовршено одговара за серијата!

   
  На Ice_Man му/ѝ се допаѓа ова.
 5. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Ле-ле гласчиња. :giggle
  Конечно почнаа да ја емитуваат на МРТ и после 3/4 години, повторно ја гледам првата епизода. Какви детенца билееее. :biggrin
  Сите што не ја пратат серијава, им препорачувам да започнат, таман од прва сезона.
   
  На Ice_Man му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Ice_Man

  Ice_Man Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  440
  Допаѓања:
  236
  плус и 9 та сезона е закажана за оние кои не знаат :D
   
 7. Slims

  Slims Активен Член

  Зачленет на:
  19 април 2012
  Мислења:
  192
  Допаѓања:
  177
  Added to the Watch List!
  Веќе неколку пати се наканував да ја симнам, и сношти баш ја затеков на ТВ.
  Фала им на овие од МРТ, ми зачуваа неколку гига од интернетот.

  Само некако слабо им иделе ефектите во почетокот. :zelen
   
 8. Ice_Man

  Ice_Man Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  440
  Допаѓања:
  236
  ни малку не ми се допадна ова на крајот од 8 сезона,би можело и подобро да биде.. што ке гледаме сеа у 9 ? :facepalm2
   
 9. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Не е којзнае што, но сепак една од подобрите серии во последниве години. Случајно загледав една епизода од којзнае која сезона на ХРТ, нешто беше во рајот, имаше шанкови и пиво, во смисол дека рајот бил место кое е онакво какво самиот покојник го смета за најдобро, што значи по еден рај за секој човек, така нешто, сосема добар концепт за разлика од класичниот христијански :D Така една епизода стана две, двете три, трите......торент...:pusi
  Ок ликови, ок актери и актерки, сценаристите знаат како да задржат внимание и емоционално да го ангажираат гледачот околу настаните во серијата. Like it a lot, so far.
   
  На Хоуп*, Slims и Redhead им се допаѓа ова.
 10. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,047
  Допаѓања:
  6,657
  Имам проблем со серијава...ај што не можам да престанам да ја гледам, ами не можам ни да се одлучам кој брат да си го присвојам.
  Еден момент се пекмезам по Сем, за другиот момент да ми е криво што Дин мерка некоја цура, па ми иде да му врзам шамар наопаку и да го излигавам. Идиотизам.
  Те ми уште плус две филмски симпатии на кои очи нема да им видам. :^)

  По мерак ми е ептен серијава. Спој на хорор елементи и интересен, саркастичен хумор и досетки во прави моменти.
  Ептен ме привлекуваат мистерии и урбани легенди, а воедно и ми прпа од истите, ама покрај вакви лепотани, шо ги е**м (самиов форум цензурира зборови, нисам ја, мајке ми), ќе ги гледам. Рок музиката што ја фураат низ епизодите ми е само уште еден огромен плус.
  А ви спомнав дека ми се симпатии?
  Не сум очајна, ок? Позз.
   
  На MissChievous, Ice_Man и Rêveur им се допаѓа ова.

Сподели: