Supernatural

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
Зар никој не ја гледа серијава?
Само што ја завршив 5-тата сезона, и ми беше најдобра досега.
Целата приказна околку доброто и злото, Луцифер и Мајкл, Кастиел, четирите јавачи на апокалипсата, воопшто како е осмислена сезонава, секој детал ми се вклопува. Али некако наликува ко да треба да биде крајот.
Единственото што не ми се допаѓа баш, е премногу пати ги оживуваат, секоја сезона.
Ќе видиме понатаму, баш одма ќе ја почнам 6-та сезона.

како никој не ја гледа :zelen
од 3-5 сезона ми беа најдобри ...првите пет сезони продуцент беше Ерик Крипке кој се откажа и одтогаш наваму главна е една негова помошничка мислам што беше,,

уште чекам да ги вратат луцифер и мајкл ,незнам зашто ги заборавија
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: redhead

alekjov1234

Староседелец
3 август 2012
138
48
1,028
како никој не ја гледа :zelen
од 3-5 сезона ми беа најдобри ...првите пет сезони продуцент беше Ерик Крипке кој се откажа и одтогаш наваму главна е една негова помошничка мислам што беше,,

уште чекам да ги вратат луцифер и мајкл ,незнам зашто ги заборавија
Заврши тој плот, ги затворија Мајкл и Луцифер, а и плус доста ги развлекуваа цели две сезони. Сега некако со овие Leviathans и Purgatory глупаво ми е
Ја гледам серијата поради тоа што ја имам почнато а не сум оставил серија на половина пат.
 

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
еве ги минаа и Левијатаните,,сеа ке ја затвараат вратата од пеколот
,досадно станува,, а и слабо ми идат некако со музиката xD
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Конечно нова епизода јеееееееееееј !!! Вечерва ќе си ја гледам!

Во последниве 2/3 дена си слушам песници од серијава. Оваа онака најмногу ме потсеќа на Supernatural, особено на Sam и таа епизодата кога го преживуваше истиот ден од почеток секое утро. Колку ми се смеев на Dean и разните начини на умирање. :sram


И секако мојата омилена химна од Kansas, нај нај најсовршено одговара за серијата!

 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ice_Man

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Ле-ле гласчиња. :giggle
Конечно почнаа да ја емитуваат на МРТ и после 3/4 години, повторно ја гледам првата епизода. Какви детенца билееее. :biggrin
Сите што не ја пратат серијава, им препорачувам да започнат, таман од прва сезона.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ice_Man

Slims

Активен Член
19 април 2012
192
177
43
Added to the Watch List!
Веќе неколку пати се наканував да ја симнам, и сношти баш ја затеков на ТВ.
Фала им на овие од МРТ, ми зачуваа неколку гига од интернетот.

Само некако слабо им иделе ефектите во почетокот. :zelen
 

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
ни малку не ми се допадна ова на крајот од 8 сезона,би можело и подобро да биде.. што ке гледаме сеа у 9 ? :facepalm2
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,769
5,283
1,183
Disco
Не е којзнае што, но сепак една од подобрите серии во последниве години. Случајно загледав една епизода од којзнае која сезона на ХРТ, нешто беше во рајот, имаше шанкови и пиво, во смисол дека рајот бил место кое е онакво какво самиот покојник го смета за најдобро, што значи по еден рај за секој човек, така нешто, сосема добар концепт за разлика од класичниот христијански :D Така една епизода стана две, двете три, трите......торент...:pusi
Ок ликови, ок актери и актерки, сценаристите знаат како да задржат внимание и емоционално да го ангажираат гледачот околу настаните во серијата. Like it a lot, so far.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,075
6,699
1,153
Big Sur
Имам проблем со серијава...ај што не можам да престанам да ја гледам, ами не можам ни да се одлучам кој брат да си го присвојам.
Еден момент се пекмезам по Сем, за другиот момент да ми е криво што Дин мерка некоја цура, па ми иде да му врзам шамар наопаку и да го излигавам. Идиотизам.
Те ми уште плус две филмски симпатии на кои очи нема да им видам. :^)

По мерак ми е ептен серијава. Спој на хорор елементи и интересен, саркастичен хумор и досетки во прави моменти.
Ептен ме привлекуваат мистерии и урбани легенди, а воедно и ми прпа од истите, ама покрај вакви лепотани, шо ги е**м (самиов форум цензурира зборови, нисам ја, мајке ми), ќе ги гледам. Рок музиката што ја фураат низ епизодите ми е само уште еден огромен плус.
А ви спомнав дека ми се симпатии?
Не сум очајна, ок? Позз.