1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Supernatural

Дискусија во форумот 'Серии и емисии' започната од Ice_Man, 16 февруари 2012.

1. Ice_Man

Ice_Man Староседелец

Зачленет на:
    16 февруари 2012
    Мислења:
    440
    Допаѓања:
    236
    како никој не ја гледа :zelen
    од 3-5 сезона ми беа најдобри ...првите пет сезони продуцент беше Ерик Крипке кој се откажа и одтогаш наваму главна е една негова помошничка мислам што беше,,

уште чекам да ги вратат луцифер и мајкл ,незнам зашто ги заборавија

На redhead му/ѝ се допаѓа ова.
  2. alekjov1234

alekjov1234 Староседелец

Зачленет на:
    3 август 2012
    Мислења:
    138
    Допаѓања:
    48
    Заврши тој плот, ги затворија Мајкл и Луцифер, а и плус доста ги развлекуваа цели две сезони. Сега некако со овие Leviathans и Purgatory глупаво ми е
    Ја гледам серијата поради тоа што ја имам почнато а не сум оставил серија на половина пат.

3. Ice_Man

Ice_Man Староседелец

Зачленет на:
    16 февруари 2012
    Мислења:
    440
    Допаѓања:
    236
    еве ги минаа и Левијатаните,,сеа ке ја затвараат вратата од пеколот
    ,досадно станува,, а и слабо ми идат некако со музиката xD

4. MissChievous

MissChievous Ingenious

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    5,084
    Допаѓања:
    7,013
    Конечно нова епизода јеееееееееееј !!! [​IMG] Вечерва ќе си ја гледам!

Во последниве 2/3 дена си слушам песници од серијава. Оваа онака најмногу ме потсеќа на Supernatural, особено на Sam и таа епизодата кога го преживуваше истиот ден од почеток секое утро. Колку ми се смеев на Dean и разните начини на умирање. :sram

И секако мојата омилена химна од Kansas, нај нај најсовршено одговара за серијата!

На Ice_Man му/ѝ се допаѓа ова.
  5. MissChievous

MissChievous Ingenious

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    5,084
    Допаѓања:
    7,013
    Ле-ле гласчиња. :giggle
    Конечно почнаа да ја емитуваат на МРТ и после 3/4 години, повторно ја гледам првата епизода. Какви детенца билееее. :biggrin
    Сите што не ја пратат серијава, им препорачувам да започнат, таман од прва сезона.

На Ice_Man му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Ice_Man

Ice_Man Староседелец

Зачленет на:
    16 февруари 2012
    Мислења:
    440
    Допаѓања:
    236
    плус и 9 та сезона е закажана за оние кои не знаат :D

7. Slims

Slims Активен Член

Зачленет на:
    19 април 2012
    Мислења:
    192
    Допаѓања:
    177
    Added to the Watch List!
    Веќе неколку пати се наканував да ја симнам, и сношти баш ја затеков на ТВ.
    Фала им на овие од МРТ, ми зачуваа неколку гига од интернетот.

Само некако слабо им иделе ефектите во почетокот. :zelen

8. Ice_Man

Ice_Man Староседелец

Зачленет на:
    16 февруари 2012
    Мислења:
    440
    Допаѓања:
    236
    ни малку не ми се допадна ова на крајот од 8 сезона,би можело и подобро да биде.. што ке гледаме сеа у 9 ? :facepalm2

9. Outrider

Outrider A Witty Cat
    Член на администрација

Зачленет на:
    23 мај 2013
    Мислења:
    4,725
    Допаѓања:
    5,266
    Не е којзнае што, но сепак една од подобрите серии во последниве години. Случајно загледав една епизода од којзнае која сезона на ХРТ, нешто беше во рајот, имаше шанкови и пиво, во смисол дека рајот бил место кое е онакво какво самиот покојник го смета за најдобро, што значи по еден рај за секој човек, така нешто, сосема добар концепт за разлика од класичниот христијански :D Така една епизода стана две, двете три, трите......торент...:pusi
    Ок ликови, ок актери и актерки, сценаристите знаат како да задржат внимание и емоционално да го ангажираат гледачот околу настаните во серијата. Like it a lot, so far.

На Хоуп*, Slims и Redhead им се допаѓа ова.
  10. Electra

Electra Неонка
    Член на администрација Админ

Зачленет на:
    16 февруари 2012
    Мислења:
    2,047
    Допаѓања:
    6,657
    Имам проблем со серијава...ај што не можам да престанам да ја гледам, ами не можам ни да се одлучам кој брат да си го присвојам.
    Еден момент се пекмезам по Сем, за другиот момент да ми е криво што Дин мерка некоја цура, па ми иде да му врзам шамар наопаку и да го излигавам. Идиотизам.
    Те ми уште плус две филмски симпатии на кои очи нема да им видам. :^)

По мерак ми е ептен серијава. Спој на хорор елементи и интересен, саркастичен хумор и досетки во прави моменти.
    Ептен ме привлекуваат мистерии и урбани легенди, а воедно и ми прпа од истите, ама покрај вакви лепотани, шо ги е**м (самиов форум цензурира зборови, нисам ја, мајке ми), ќе ги гледам. Рок музиката што ја фураат низ епизодите ми е само уште еден огромен плус.
    А ви спомнав дека ми се симпатии?
    Не сум очајна, ок? Позз.

На MissChievous, Ice_Man и Rêveur им се допаѓа ова.

Сподели: