Steam Sale

Snow

Староседелец
29 април 2012
677
440
1,073
Марс
Вчера започна овогодинешната летна распродажба на игри на Steam. Ќе трае до 22ри Јули.

Како за секоја распродажба, така и за оваа главното правило е - ако некоја игра ви фатила око, а не е daily deal (со голем попуст само за тој ден) - не ја купувајте се` до последниот ден. Во најлош случај, ќе остане на истата цена и сте пропуштиле неколку дена играње. Во најдобар, сте заштедиле уште некое евро.

Прво, колекциите со цени кои ќе важат до крајот на распродажбата:
  1. Ubisoft Collection - 49,99€
  2. Square Enix Hit Collection - 49,99€
  3. PopCap Complete Pack - 49,99€
  4. Super id Software Pack - 46,49€
  5. Valve Complete Pack - 35,99€
  6. Paradox Collection - 49,99€
  7. 2K Collection - 49,99€
  8. Star Wars Collection - 44,99€
  9. SEGA Hit Collection - 49,99€
  10. THQ Collection - 49,99€
 

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,274
1,911
1,123
Kumanovo