1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Steam Sale

Дискусија во форумот 'Игри' започната од Snow, 13 јули 2012.

 1. Snow

  Snow Староседелец

  Зачленет на:
  29 април 2012
  Мислења:
  677
  Допаѓања:
  440
  Вчера започна овогодинешната летна распродажба на игри на Steam. Ќе трае до 22ри Јули.

  Како за секоја распродажба, така и за оваа главното правило е - ако некоја игра ви фатила око, а не е daily deal (со голем попуст само за тој ден) - не ја купувајте се` до последниот ден. Во најлош случај, ќе остане на истата цена и сте пропуштиле неколку дена играње. Во најдобар, сте заштедиле уште некое евро.

  Прво, колекциите со цени кои ќе важат до крајот на распродажбата:
  1. Ubisoft Collection - 49,99€
  2. Square Enix Hit Collection - 49,99€
  3. PopCap Complete Pack - 49,99€
  4. Super id Software Pack - 46,49€
  5. Valve Complete Pack - 35,99€
  6. Paradox Collection - 49,99€
  7. 2K Collection - 49,99€
  8. Star Wars Collection - 44,99€
  9. SEGA Hit Collection - 49,99€
  10. THQ Collection - 49,99€
   
 2. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
 3. Snow

  Snow Староседелец

  Зачленет на:
  29 април 2012
  Мислења:
  677
  Допаѓања:
  440
  Бич плис..
  Оригинал си е оригинал.
   

Сподели: