1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Spartacus

Дискусија во форумот 'Серии и емисии' започната од Hexasto, 17 февруари 2012.

 1. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  spartacus-vengeance-reels-in-more-blood-and-nudity-with-long-form-trailer.jpg

  ТВ серија за љубовта, секс интригите, надежта, правдата и слободата.


  Изменето од модераторот.
   
 2. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  На МТВ ли се емитува кај нас? :)
  Импресии од серијава, забелешки, пофалби... итн.
   
 3. StefanBp

  StefanBp Нов член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  1
  Многу добра серија,но на жалост главниот актер од 1 сезона умре и тешко е некој да го замени.

  Да на МТВ се дава 1вата сезона, најдобрата, сега е излезена и 3та ама не е ни блиску добра како 1вата
   
 4. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  Да, почина главниот актер ама ипак продолжив да си ја глеам ок ми е секако.
   
 5. Ice_Man

  Ice_Man Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  440
  Допаѓања:
  236
  ја следам и јас ,али не иста без Енди,,,можело и подобра замена да најдат..
   
  На Hexasto му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  да али ок ми е ке си ја догледам...инаку претходниот актер беше многу подобар :)
   
 7. .M_

  .M_ Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  35
  Допаѓања:
  17
  Одлична серија, барем досега прикажаното. Е сега ете умрел главниот актер и не знам колку влијае на понатамошниот квалитет пошто лека полека ја гледам на мтв. :D

  Серијата досега изобилува со 18+ еротски сцени како и многу крф а и мене омиленото slow motion моменти, има акција и добра глума на актерите. Добра екранизација за најдобриот гладијатор Спаркаус, кој предаден од Римјаните ( мислам, не ми текнува на тоа сега ) станува нивен роб во гладијаторската арена. Каде на почетокот се бори за ослободување на неговата жена Сира ... и тако даље и тако даље.
   

Сподели: