1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Sony (Ericsson)

Дискусија во форумот 'Мобилни' започната од Foxboro, 8 септември 2012.

 1. Foxboro

  Foxboro Староседелец

  Зачленет на:
  16 јуни 2012
  Мислења:
  716
  Допаѓања:
  1,479
  Сони Ериксон (англиски:Sony Ericsson) е заедничка компанија основана во 2001. од страна на јапонската компанијa за производство на електроника - Сони и шведската компанија од областа на телекомуникациите - Ериксон.  искрено сакам да напраавиме дискусија за Xperia моделите.......што мислите за нив....дали би сакале еден....и дали би им ги препорачале на пријател
   
  На Martin_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 2. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Си можел бар линковите да ги тргнеш од Википедиа :)
  Како и да е .. Иксперијата .. задоволен сум од неа, прилично добро се покажа, па би ја препорачал на секој еден.
   
  На Ночной охотник и Foxboro им се допаѓа ова.
 3. Coelho

  Coelho Староседелец

  Зачленет на:
  2 април 2012
  Мислења:
  286
  Допаѓања:
  493
  Многу долго време имав Sony Ericsson W810i и беше (и сеуште е) добар телефон. Го имав над четири години (до пред да започне летово) и сеуште си работеше како нов, иако копчињата му беа излижани, екранот му беше пукнат, имаше неколку дупчиња и батеријата му паѓаше често бидејќи си играв и си го лизгав капакот. А не можам ни да набројам колку пати ми имаше паднато.

  [​IMG]
  Другарка имаше Sony Ericsson Satio кој беше многу добар. Во глобала мислам дека SE имаат добри телефони. Истотака повеќе луѓе имаат Sony Ericsson Xperia Mini, или барем мислам дека е тој, и прилично се задоволни со него.

  [​IMG]
   
  На Thrashbt, red dragon и Trajche им се допаѓа ова.
 4. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  Имам еден Sony Ericsson w705 и задоволна сум ама батеријата почна нешто да ме зае*ава сега..и мене и на сестра ми.
  Сепак општо кажано добри телефони се.
  Ама таа Иксперијата ич не ми го прави ќејфот, некако многу чуден телефон ми е тој.
   
 5. Hkakashi

  Hkakashi Староседелец

  Зачленет на:
  13 јуни 2012
  Мислења:
  1,543
  Допаѓања:
  1,697
  Фан сам на Нокиа телефони, али моментално најдоби су од СЕ. Добри телефончиња су Иксперија само батерија некопут знае да заебава и тој само, овакој скроз ок телефони су. Едино малце е тешко да се снајдеш али за 1-2 недеље научиш све на њега и све умеш да најдеш што ти треба. Ја иам Иксперија Реј и задовољан сам, само што е сг на поправку нешто телефон гу зеза батерију поторши гу за 3-4 сата и искључи се телефон и после не се укључуе.
   
 6. ThyInfernium

  ThyInfernium Полноправен Член

  Зачленет на:
  29 август 2012
  Мислења:
  43
  Допаѓања:
  44
  Јас користев до пред 3 месеци Xperia X10 mini и покрај тоа што тоа е мини телефон, јас бев презадоволен од неговата функционалност. Малку ми беше тешко првите ден/два додека се навикнам на толку мал touchscreen, ама ништо страшно, од Sony Ericsson се потрудиле да биде се како што треба. Така да кој сака да си купи некој од моделите од Xperia, сите освен X8-цата се стварно погодени телефончиња :)
   
 7. Мирче_мкД

  Мирче_мкД Истакнат Член

  Зачленет на:
  25 јуни 2012
  Мислења:
  173
  Допаѓања:
  121
  Досега имав само 2 телефона, првиот Sony Ericsson T290i кога на времето да си фраер значеше да имаш мобилен со екран во боја
  [​IMG]

  и сега ја имам Xperia осмицата
  [​IMG]

  Прилично сум задоволен од неа ако ја земеме во предвид цената и останатите телефони на тач скрин кои можат да се набават по истата. Можам да забележам и дека мобилката не е од оние премногу осетливите, досега ми има паднато неколкупати ( секако од височина помала од метар) и освен незабележителни гребнатини нема ништо. Тачот е лесен за користење и функционален, си има wi-fi , си ставив и 2 гига мемориска , неколку интересни апликации и друго не ми ни треба.
  Единствена замерка можам да дадам за камерата, 3.2 мегапиксели , нема блиц и е малце тешко да извадиш добра слика ама океј, неможе се во едно да биде за тие пари.
   
 8. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
  Јас имав еднаш еден сони ериксон,и воопшто не сум задоволна,батеријата беше слаба,и по 2 месеци употреба екранот му цркна,и неколку пати го поправав ама ништо (think)
   
 9. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Досега сум имал два телефони од оваа фирма:
  Sony Ericsson k310i и моментално Sony Xperia Tipo.
  Презадоволен бев од к310и. Издржа долго време, го полнев на невообичаен начин, сеуште е функционален освен некои мали дефекти (џојстик копчето за надолу откажува послушност) и зарѓаните плочки на спојот за полнење :)
   
 10. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Јас имав K510i .. кога откажа џојстикот .. му направив малце селф мејд).

  Инаку од сони сум имал К510и и С312, од кој не бев задоволен, превише Sagem платформа имаше.
  Сеа за сеа икспериите им се супер. Поготово Х8
   
  На Ночной охотник и Foxboro им се допаѓа ова.

Сподели: