Softengine

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
10846371_768470043207158_8343589071601083126_n.png
Softengine е бенд составен од четворица момци на возраст од 18 до 21 година. Светот слушна за нив во 2014 кога се појавија на Евровизија со песната Something Better која стана многу популарна бар помеѓу мојот круг на пријатели. Песната се најде на третото место со 97 поени. Како и да е, за време на финалето сепак не успеа да го достигне истиот успех па заврши на единаесетото место со освоени 72 поени, најдоброто пласирање на Финска од далечната 2006. На трети октомври 2014 излезе нивниот фантастичен албум со наслов We Created The World, а јас уживав во секоја песна од него. Го сакам овој стил на музика бидејќи ми помага да се опуштам, особено кога имам премногу за учење. Дури и задачи математика решавам со нивните песни, најомилена ми е The Sirens иако и другите не заостануваат многу.
Members: Topi Latukka, Ossi Makela, Henri Oskár и Tuomo Alarinta.
Доколку не сте ги слушнале, мислам дека е време да им дадете шанса. Ве уверувам дека нема да се покаете.
Еден од најдобрите бендови на музичката сцена. Ново, свежо и релаксирачки. Уживајте!
 

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
Бидејќи долго ја следам Евровизија, малку бев изненаден кога видов дека тие ќе ја претставуваат Финска. Не ми се допаѓа нивната музика, иако често знам да ја запеам Something better, имам забележано дека кога нешто ќе направам на друг начин, си ја потпевнувам песната.;)
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Бидејќи долго ја следам Евровизија, малку бев изненаден кога видов дека тие ќе ја претставуваат Финска. Не ми се допаѓа нивната музика, иако често знам да ја запеам Something better, имам забележано дека кога нешто ќе направам на друг начин, си ја потпевнувам песната.;)
Ме изненади, мислев дека нема некој што не ја сака Something Better, додека траеше евровизијата кој и да прашав сите викаа дека му е фаворит.
Пак ќе кажам, пробај со другиве песни, мора да ти се свиднат..
 

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
Ме изненади, мислев дека нема некој што не ја сака Something Better, додека траеше евровизијата кој и да прашав сите викаа дека му е фаворит.
Пак ќе кажам, пробај со другиве песни, мора да ти се свиднат..
Ќе ги видам другите песни, ама мене Something Better не ми се допадна, а за другите- накнадно.:)
 

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
Мене ми се допадна нивната песна,иако не ги слушам многу многу,ама Финска со нив имаше најдобар пласман со нив,од 2007 па до сега.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Прекрасно пеат,прекрасна музика, кафето ми се олади ова утро....додека ги слушав морав да затворам очи ти толку благо пријатно ми делуваа.Најмноги ми се допаѓа Falling up.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор