Sergej Cetkovic | Црнобело Форум

Sergej Cetkovic

WomanInRed

Староседелец
15 февруари 2012
1,324
3,218
1,123
Sergej Ćetković е роден во Подгорица, Црна Гора на 8 март 1976 година.

Тој го направи неговиот прв контакт со музиката кога имал само седум години. Неговиот прв настап како член на црногорската група во тоа време наречена Vatrenus srca (Страдалната срца). Својата кариера ја започна како пејач во 1998 година на познатиот наречен Сунчане Скале фестивал со песната Bila si Ruza. Две години по неговиот деби сингл, тој го издаде својот прв албум наречен Кристина во декември 2000 година.

Во 2007 година, тој имаше исклучително успешна турнеја низ Србија и Црна Гора
Најголем хит на турнеја беше песната Pogled у Tami.Јас го обожавам има најубави балади, сите песни ми се убави ама посебно овие:Го слушате ?
Какво мислење имате за него ?