Seks

neda2612

Нов член
2 август 2017
2
0
1
22
Zdravo devojki,bi sakala da gi znam vasite iskustva okolu seksot so partnerot....Isto taka bi sakala da znam na kolku vreme odite na vaginalen pregled? Jas ne sum bila do sega,nobi sakala da znam nekoi drugi mislenja :giggle
 

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
136
1,053
Според мене,треба да се оди на вагинален преглед еднаш/двапати годишно.Може и све да е во ред,ама нема никаква штета.
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,772
789
1,133
Skopje
@neda2612 прашањево ти е конкретно за сексот или за здравствени прегледи,ако е за двете корегирај го прашањето (facepalm)
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
127
1,053
26
Ќе одиш на преглед и ќе ти кажат колку треба да одиш
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,227
6,871
1,153
Big Sur
Отвори конкретна тема т.е. сексуални искуства или посета на гинеколог (иако сум сигурна дека и двете постојат), вака нема насока и мора во канта.