S.A.R.S. Sveže amputirana ruka Satrianija | Црнобело Форум

S.A.R.S. Sveže amputirana ruka Satrianija

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,053
1,183
S.A.R.S. Sveže amputirana ruka Satrianija се српска група, музиката што ја прават е кмобонација од рок, поп, реге, блуз и хип хоп.

Ги слушате ли?
Омилени песни?
Мислење за нив и се поврзано околу нив.

 

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Секако дека се слушаат и сакам да ги слушам во живо!!!
Омилена песна ми е Perspektiva и добро познатата Budjav lebac, да не ги сватам песниве пошо гледам истиве се постирани од членовите погоре.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ludaca, Scars31 and Selma

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
27
Битола
Сарс ги слушам и баш ми се доста интересни.. бев во летото на нивниот настап во Битола ама немав сила да скокам појке пошо на дубиоза се истрошив па така само ги посматрав .. инаку омилена песна ми е
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Teona and Marijanela

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,438
9,147
1,683
Кушкундалево
Зошто бе ја познавам еден Хрватски панк-бенд со исто име од `80-тите?
А овие Сарс, не ми се допаѓаат воопшто. Им благодарам што не дојдоа на Скрим.
 

Libra

Староседелец
15 февруари 2012
208
327
673
Интересен бенд се ги слушам редовно
омилени: