Room escape - игри

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,998
9,631
1,683
Normandy
Room escape games - или во слободен превод - собери ги сите потребни „клучеви“ и употреби ги за да излезеш од собата.
Се работи за некои кратки point&click игри од по 15мин-до 1 саат каде треба да собереш доволно "предмети“ кои посекако не лежат така распослани по собата туку треба деталесто да истражуваш, да користиш некои за да дојдеш до други.
Дали знаете за ваквиве игри? Ги играте често?
Еве пример за што точно се работи.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MissChievous

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Порано (до пред некои 4 години) ги играв многу. Имав најдено и една страна само со вакви флешки и знаев да заглавам до пред да тргнам на школо. После тоа ми здосадија оти на повеќето се вртеа едни исти фори, а на некои требаше пиксели да броиш за да кликнеш на точното место (најчесто применуваш theory of randomness со кликање) или па некои глупави фори со рестартирање браузер.
 

Yvette

Истакнат Член
26 јануари 2014
144
276
73
Најдобри се за тепање време. Ги играв многу порано, ама еве сега кога ме потсети ќе си свртам некоја денеска :)
 

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,107
1,133
Многу се добри овие игрички, особено за релаксација На мозокот и за убивање на досада.Имав и една омилена порано, тематиката беше бегство од затвор мислам ама во повеќе левели.Сега слабо имам време...ал шта чеш :)
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,414
4,232
753
Многу ги сакам игриве, нон стоп ги барам по нет, ги играм, ама немам трпение воопшто да мозгам и да барам и паметам кодови, решенија, бројки, па лесно се откажувам и барам нови. Среќа што ги има во огромен број :D
Е сега има една интересна - Justin Bieber Saw Game.
Не дека спаѓа во категорија на игриве, ама ај дека девојчево се труди да избега од неколку соби..
Па тука е и Billy на Jigsaw, Роки, па чак и Чак Норис :zelen
 
Последна промена:

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Еве една, оти имам чувство дека и игрите не се тоа што беа на времето па не ме чуди грешка да сте разбрале. Убер стара е играта, па пробајте се.
Код:
http://zolta.com.mk/pobegni_od_sobata.aspx
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,998
9,631
1,683
Normandy
Jooo која....
Крв пропљукав додека ја свртам. После сите на Neutral ми беа боза. Една меѓу првите. Питај бога како сум имал живци да ја свртам :D
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,075
6,699
1,153
Big Sur
Не сум јас за игриве, премногу ми се заразни. Им се втурувам ко вол во зеље, пијандура на згодна мома, Јеховини Сведоци во куќа...oh, wait...
Едно време цел таблет ми беше полн такви игри, убав предизвик за мозокот се и личната сатисфакција е на задоволително ниво после секоја превртена игра.
На компјутер одамна немам играно, но за Андроид, кој може, нека не ги пропушта Can you escape 1 и 2, 100 floors - can you escape, Endless escape (оваа ми е врв) и 100 doors - Underground. Имаше и една со убиец нешто, ама не ми текнува насловот, нит пак ја пројдов. :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,685
3,863
1,183
Ги играв .. и тоа многу. Али у последно време, слабо. Треба пак да седнам малце.