1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Room escape - игри

Дискусија во форумот 'Игри' започната од Saladin, 7 март 2014.

 1. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,624
  Room escape games - или во слободен превод - собери ги сите потребни „клучеви“ и употреби ги за да излезеш од собата.
  Се работи за некои кратки point&click игри од по 15мин-до 1 саат каде треба да собереш доволно "предмети“ кои посекако не лежат така распослани по собата туку треба деталесто да истражуваш, да користиш некои за да дојдеш до други.
  Дали знаете за ваквиве игри? Ги играте често?
  Еве пример за што точно се работи.
   
  На MissChievous му/ѝ се допаѓа ова.
 2. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Порано (до пред некои 4 години) ги играв многу. Имав најдено и една страна само со вакви флешки и знаев да заглавам до пред да тргнам на школо. После тоа ми здосадија оти на повеќето се вртеа едни исти фори, а на некои требаше пиксели да броиш за да кликнеш на точното место (најчесто применуваш theory of randomness со кликање) или па некои глупави фори со рестартирање браузер.
   
 3. Yvette

  Yvette Истакнат Член

  Зачленет на:
  26 јануари 2014
  Мислења:
  144
  Допаѓања:
  276
  Најдобри се за тепање време. Ги играв многу порано, ама еве сега кога ме потсети ќе си свртам некоја денеска :)
   
 4. Сара.13

  Сара.13 Староседелец

  Зачленет на:
  13 ноември 2012
  Мислења:
  1,260
  Допаѓања:
  3,107
  Многу се добри овие игрички, особено за релаксација На мозокот и за убивање на досада.Имав и една омилена порано, тематиката беше бегство од затвор мислам ама во повеќе левели.Сега слабо имам време...ал шта чеш :)
   
 5. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Многу ги сакам игриве, нон стоп ги барам по нет, ги играм, ама немам трпение воопшто да мозгам и да барам и паметам кодови, решенија, бројки, па лесно се откажувам и барам нови. Среќа што ги има во огромен број :D
  Е сега има една интересна - Justin Bieber Saw Game.
  Не дека спаѓа во категорија на игриве, ама ај дека девојчево се труди да избега од неколку соби..
  Па тука е и Billy на Jigsaw, Роки, па чак и Чак Норис :zelen
   
  #5 Хоуп*, 7 март 2014
  Последна промена: 7 март 2014
 6. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Еве една, оти имам чувство дека и игрите не се тоа што беа на времето па не ме чуди грешка да сте разбрале. Убер стара е играта, па пробајте се.
  Код:
  http://zolta.com.mk/pobegni_od_sobata.aspx
   
 7. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,624
  Jooo која....
  Крв пропљукав додека ја свртам. После сите на Neutral ми беа боза. Една меѓу првите. Питај бога како сум имал живци да ја свртам :D
   
 8. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  немам нерви јас за вакво нешто (punch)
   
  На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,048
  Допаѓања:
  6,666
  Не сум јас за игриве, премногу ми се заразни. Им се втурувам ко вол во зеље, пијандура на згодна мома, Јеховини Сведоци во куќа...oh, wait...
  Едно време цел таблет ми беше полн такви игри, убав предизвик за мозокот се и личната сатисфакција е на задоволително ниво после секоја превртена игра.
  На компјутер одамна немам играно, но за Андроид, кој може, нека не ги пропушта Can you escape 1 и 2, 100 floors - can you escape, Endless escape (оваа ми е врв) и 100 doors - Underground. Имаше и една со убиец нешто, ама не ми текнува насловот, нит пак ја пројдов. :zelen
   
  На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.
 10. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Ги играв .. и тоа многу. Али у последно време, слабо. Треба пак да седнам малце.
   

Сподели: