Ravenswood

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
И за жал ја прекинаа серијава, како што и по обичај прават ABC.Штета, таман почнаа да се разоткриваат работите.
http://www.justjared.com/2014/02/14/ravenswood-cancelled-by-abc-family-after-one-season/
Не е сигурно,после толку фанови на страната и интервјуата,јас мислам дека можно е сепак да има втора сезона.А и тука пишува излгеда,а не сигурно.Плус кога се прекинала The Lying Game објавиле на страната дека им е жал али серијата се прекинува,а на Ravenswood сеуште ништо нема,плус видов дека објавиле слика од нив и напишале We are missing RW so much too!!! на страната,е мене воа не ми изгледа како да ја прекинале. Плус има некакви информации дека во Јуни ќе давале нови епизоди е сеа колку е точно не знам. Има уште надеж,тоа е најважно :)

Не е ваљда обичај, сигурно немало гледаност па затоа ја откажале.
Ете јас им гледам две серии нив, првата е завршена, втората има три сезони и тек четврта се снима, така да не е до обичајот :)
Ох,обичај е,верувај ми. The Lying Game знам за сигурно,а еве некои кои ги набројуват и по сајтовите кои ги следам редовно Jane By Design, Bunheads, Lincoln Heights (после четири сезони? WTF?) ,Three Moons Over Milford, Beverly Hills Nannies и серијата за која се дигаше многу многу прашина The Nine Lives Of Chloe King... да бројам уште или доста се?
 

dreamydreamer

Староседелец
11 октомври 2012
38
47
1,018
Не е ваљда обичај, сигурно немало гледаност па затоа ја откажале.
Ете јас им гледам две серии нив, првата е завршена, втората има три сезони и тек четврта се снима, така да не е до обичајот :)
Навистина оваа серија имаше помала гледаност, ама обичај им е.Како што кажа Давор погоре, доста квалитетни серии беа прекинати од нивна страна, посебно Кyle XY,Jane by Design, The lying game, The nine lives of Chloe King уште си ги жалам...

Инаку и официјално е прекината, главниот каст и на твитер објави како и Марлин Кинг.
http://www.justjaredjr.com/2014/02/18/ravenswood-cast-reacts-to-show-cancellation/

Се потпишуваат петиции за продолжување, ама тешко до сега не успеало:(