1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Prv.mk - огласи за вработување

Дискусија во форумот 'Кариера' започната од Garfild, 25 јуни 2014.

 1. Garfild

  Garfild Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јули 2012
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  PRV.mk е веб страна и апликација за огласи за работа, пракса и волонтирање формирана од страна на Агенцијата за вработување на Република Македонија и моментално има 1189 активни огласи. И не знам дали само мене ми се случува но се јавив на неколку огласи и повеќето од нив не се јавуваа или броевите не постоеа, успеав да добиам само два броја и тие ми рекоа дека немаат пуштено никаков оглас.
  Успеал ли некој до сега да аплицира на некој од огласите на Prv.mk?
  Зошто ставаат лажни огласи?
   
 2. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  За да се запази законска обврска за огласување за местата на кои се веќе вработени партиски мифки.
   
 3. ipopovski

  ipopovski Админ
  Член на администрација

  Зачленет на:
  30 септември 2011
  Мислења:
  1,739
  Допаѓања:
  2,349
  Не верувам дека се лажни огласите.
  Мислам дека автоматски сите огласи дадени во агенција за вработување се појавуваат и на оваа веб страна, па можеби затоа се чуделе дека не пуштиле оглас.
  Во агенција за вработување е неопходно да се пушти оглас минимум 7 работни дена пред да се прими нов вработен во фирма.
   
 4. BlackArrow

  BlackArrow Староседелец

  Зачленет на:
  9 април 2012
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  5
  Јас испратив маилови на едно десетина огласи и никој не ми врати, се откажав.
   
 5. silvana25

  silvana25 Нов член

  Зачленет на:
  27 јуни 2017
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  ПОТРЕБНИ СЕ 5 СОРАБОТНИЦИ ЗА РАБОТА НА ИНТЕРНЕТ МАРКЕТИНГ. СЕ ШТО ВИ ТРЕБА Е ИНТЕРНЕТ И ВОЛЈА ЗА РАБОТА. ЗАРАБОТКАТА НЕ Е ПРЕКУ НОЌ ,ПОТРЕБНО Е ТРУД И РАБОТА. МОЖЕ ДА СЕ ОСТВАРИ ДОБРА МЕСЕЧНА ПЛАТА. РЕГИСТРАЦИЈАТА ВИ Е БЕСПЛАТНА, БЕЗ ОБВРСКИ, ЧЛЕНАРИНА ИЛИ ЗАДОЛЖИТЕЛНИ ВЛОЖУВАЊА .ОВА Е ВАШАТА ШАНСА РЕГИСТРИРАЈТЕ СЕ ТУКА: http://silvanasfi4.blogspot.mk/2017/06/blog-post.html
   
 6. ShakaZulu

  ShakaZulu Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  427
  Допаѓања:
  883
  2017та е, уште мислите дека има пари во кликање реклами?
   
 7. ile.jovanovski19

  ile.jovanovski19 Истакнат Член

  Зачленет на:
  26 јуни 2017
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  2
  Probaj vo kouzon :)

  Sent from my 5010X using Tapatalk
   
 8. uspesnarabota

  uspesnarabota Нов член

  Зачленет на:
  12 јуни 2017
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
 9. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  378
  Допаѓања:
  126
  Зошто на вториот линк,за компанијата mayaclix. не е активирана страната? Не ми е исто така јасно кога ќе треба да се врши исплата,кои платежни картички треба да ги имам и дали се валидни кај нас,во Македонија?
   

Сподели: