Prv.mk - огласи за вработување

Garfild

Истакнат Член
12 јули 2012
2
0
101
PRV.mk е веб страна и апликација за огласи за работа, пракса и волонтирање формирана од страна на Агенцијата за вработување на Република Македонија и моментално има 1189 активни огласи. И не знам дали само мене ми се случува но се јавив на неколку огласи и повеќето од нив не се јавуваа или броевите не постоеа, успеав да добиам само два броја и тие ми рекоа дека немаат пуштено никаков оглас.
Успеал ли некој до сега да аплицира на некој од огласите на Prv.mk?
Зошто ставаат лажни огласи?
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
Disco
За да се запази законска обврска за огласување за местата на кои се веќе вработени партиски мифки.
 

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,741
2,356
1,123
www.crnobelo.com
PRV.mk е веб страна и апликација за огласи за работа, пракса и волонтирање формирана од страна на Агенцијата за вработување на Република Македонија и моментално има 1189 активни огласи. И не знам дали само мене ми се случува но се јавив на неколку огласи и повеќето од нив не се јавуваа или броевите не постоеа, успеав да добиам само два броја и тие ми рекоа дека немаат пуштено никаков оглас.
Успеал ли некој до сега да аплицира на некој од огласите на Prv.mk?
Зошто ставаат лажни огласи?
Не верувам дека се лажни огласите.
Мислам дека автоматски сите огласи дадени во агенција за вработување се појавуваат и на оваа веб страна, па можеби затоа се чуделе дека не пуштиле оглас.
Во агенција за вработување е неопходно да се пушти оглас минимум 7 работни дена пред да се прими нов вработен во фирма.
 

BlackArrow

Староседелец
9 април 2012
14
5
1,013
Јас испратив маилови на едно десетина огласи и никој не ми врати, се откажав.
 

silvana25

Нов член
27 јуни 2017
1
0
1
29
ПОТРЕБНИ СЕ 5 СОРАБОТНИЦИ ЗА РАБОТА НА ИНТЕРНЕТ МАРКЕТИНГ. СЕ ШТО ВИ ТРЕБА Е ИНТЕРНЕТ И ВОЛЈА ЗА РАБОТА. ЗАРАБОТКАТА НЕ Е ПРЕКУ НОЌ ,ПОТРЕБНО Е ТРУД И РАБОТА. МОЖЕ ДА СЕ ОСТВАРИ ДОБРА МЕСЕЧНА ПЛАТА. РЕГИСТРАЦИЈАТА ВИ Е БЕСПЛАТНА, БЕЗ ОБВРСКИ, ЧЛЕНАРИНА ИЛИ ЗАДОЛЖИТЕЛНИ ВЛОЖУВАЊА .ОВА Е ВАШАТА ШАНСА РЕГИСТРИРАЈТЕ СЕ ТУКА: http://silvanasfi4.blogspot.mk/2017/06/blog-post.html
 

ShakaZulu

Староседелец
19 февруари 2012
430
886
1,103
2017та е, уште мислите дека има пари во кликање реклами?
 

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
136
1,053
Renomirani Kompanii vi nudat moznost za rabota na internet. Dokolku sakate da zarabotite i da uzivate vo rabotenjeto od vasiot dom ova e vistinskiot izbor za vas.povelete https://uspesnarabota.wordpress.com/ https://zarabotuvaj.wordpress.com/ https://odlicnazarabotka.wordpress.com/
Зошто на вториот линк,за компанијата mayaclix. не е активирана страната? Не ми е исто така јасно кога ќе треба да се врши исплата,кои платежни картички треба да ги имам и дали се валидни кај нас,во Македонија?