Prince of Persia

alekjov1234

Староседелец
3 август 2012
138
48
1,028
Дали вие ја имате некогаш изиграно Prince of Persia ? Мене ми е една од поомилените игри, ги имам изиграно Sands of Time, Warrior Within, Two Thrones, 2008, и Forgotten Sands. Искрено најмногу ми се свиѓа Warrior Within иако е правена во потемен тон и е доста агресивна, сепак има уникатна приказна и два можни краја, кој тие што ја имаат играно знаат дека се одлични.
 
  • Like
Реакции: iDeposito

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,685
3,863
1,183
Warrior Within .. the best f*cking game.
Добри мистерии,загатки, наоѓање Life upgrades и што уште не.
Кој не ја изиграл, нека ја изигра, за мене е најдобрата ТПС игра :)
 
  • Like
Реакции: alekjov1234