1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Potrebni dokumenti za nosenje na domasno milenice vo stranstvo?

Дискусија во форумот 'Домашни миленици' започната од Makedonka Nojkov, 9 јули 2018.

 1. Makedonka Nojkov

  Makedonka Nojkov Нов член

  Зачленет на:
  9 јули 2018
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Zdravo na site
  Sakam da prasam dali nekoj imal iskustva so nosenje na domasno milenice vo stranstvo?
  Imam maltezerce ima 1 mesec i 2 nedeli i sega ke ja prima 1 vakcina protv zaraza i bolesti a sakam da go zemam na 2 avgust , ke bide mnogu brzo i malo ako mu se stavi i vakcinata protiv besnilo .
  Pomos ve molam
  Vase mislenje
  Blagodaram odnapred
   
 2. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,837
  Допаѓања:
  6,520
  Без вакцина за беснило и потврда од ординацијата, односно печат на пасошот од кучето, не можеш да го изнесеш од државава.
  Поздрав и до тебе.
   

Сподели: