Persons Unknown

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Ова ми беше една од омилените серии и ми беше многу жал кога дознав дека снимањето на втората сезона се откажало.Воедно,се работи за седум странци:Џенет ,Џои, Моира,Тори, Бил,Чарли и Сергант кои се будат во непознат хотел незнаејќи како дошле до таму.Брзо сфаќаат дека се дел од некакво шоу, насекаде има камери,се наоѓаат во град кој го нема на ниту една мапа во светот,а овде се и мистериозните пораки кои ги добиваат се почесто и почесто.

Persons-Unknown-image-7-600x447.jpg

persons-unknown.jpg

Во оваа вртоглава игра,може да преживее само еден.Тие треба да се убиваат меѓусебно,се додека не остане само еден преживеан.Но организаторите не знаат дека и седмината пријатели имаат план.Дали ќе успее?
Серијата има 13 епизоди и ви препорачувам да ја гледате.Очекувам мислења.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Io Sono and ZmajChe

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
многу се нервирам кога откажуваат некоја прилично добра серија .. оваа имаше потенцијал али то е
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

Jericho

Староседелец
19 февруари 2012
355
465
1,063
многу добра серија беше ова, доста ветуваше, али јбг секад ваквите ствари што не се толку меин стрим ги кинат... а приказната интересна, заврши делумно и остава простор за втора сезона што у принцип после години пауза тешко да се деси да се рестартира. Како и да е, вреди да се погледне, стварно е интересна заплеткана и не извесна до самиот крај.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

Jericho

Староседелец
19 февруари 2012
355
465
1,063
Гледај ја Jericho, и таа е една сезона и втора на пола прекината со два алтернативни завршетоци, ама би требало да ти фати око и вреди да ја ѕирнеш ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор