1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Persons Unknown

Дискусија во форумот 'Серии и емисии' започната од Давор, 3 јануари 2013.

 1. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  Ова ми беше една од омилените серии и ми беше многу жал кога дознав дека снимањето на втората сезона се откажало.Воедно,се работи за седум странци:Џенет ,Џои, Моира,Тори, Бил,Чарли и Сергант кои се будат во непознат хотел незнаејќи како дошле до таму.Брзо сфаќаат дека се дел од некакво шоу, насекаде има камери,се наоѓаат во град кој го нема на ниту една мапа во светот,а овде се и мистериозните пораки кои ги добиваат се почесто и почесто.

  [​IMG]
  [​IMG]
  Во оваа вртоглава игра,може да преживее само еден.Тие треба да се убиваат меѓусебно,се додека не остане само еден преживеан.Но организаторите не знаат дека и седмината пријатели имаат план.Дали ќе успее?
  Серијата има 13 епизоди и ви препорачувам да ја гледате.Очекувам мислења.
   
  На Io Sono и ZmajChe им се допаѓа ова.
 2. Ice_Man

  Ice_Man Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  440
  Допаѓања:
  236
  многу се нервирам кога откажуваат некоја прилично добра серија .. оваа имаше потенцијал али то е
   
  На Давор му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Jericho

  Jericho Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  355
  Допаѓања:
  465
  многу добра серија беше ова, доста ветуваше, али јбг секад ваквите ствари што не се толку меин стрим ги кинат... а приказната интересна, заврши делумно и остава простор за втора сезона што у принцип после години пауза тешко да се деси да се рестартира. Како и да е, вреди да се погледне, стварно е интересна заплеткана и не извесна до самиот крај.
   
  На Давор му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  Ice_Man Jericho де бе дајте некоја серија слична на оваа за гледање?Ако знаете :^)
   
 5. Jericho

  Jericho Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  355
  Допаѓања:
  465
  Гледај ја Jericho, и таа е една сезона и втора на пола прекината со два алтернативни завршетоци, ама би требало да ти фати око и вреди да ја ѕирнеш ;)
   
  На Давор му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Io Sono

  Io Sono Староседелец

  Зачленет на:
  27 јуни 2015
  Мислења:
  422
  Допаѓања:
  440
  Една од најдобрите серии кои отидоа под нож.

  Штета...
   

Сподели: