Paramore | Црнобело Форум

Paramore

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,016
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Американски рок бенд коj зад себе има 3 албума: All We Know Is Falling (2005), Riot! (2007) и Brand New Eyes (2009). Бендот е оформен во 2004 од страна на Hayley Williams (главен вокал), Josh Farro (главна гитара/пратечки вокал), Zac Farro (бубњеви) и Jeremy Davis (бас гитара), но денес Paramore се состои само од Hayley, Jeremy и Taylor York како замена за браќата Farro.

Emergence (2006; All We Know Is Falling)​
Misery Business (2007; Riot!)​
That's What You Get (2008; Riot!)​
Igonorance (2009; Brand New Eyes)​
Monster (2011; Transformers: Dark Of The Moon)​
 

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
типкава ме потсеќа на мојата најдрага...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: DarkPassenger

Party Poison

Истакнат Член
20 февруари 2012
140
142
343
Мислам дека без Џош Фаро нема да бидат тоа што беа...