1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

One оператор

Дискусија во форумот 'Мобилни' започната од Podem, 14 март 2014.

 1. Podem

  Podem Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  360
  Допаѓања:
  355
  [​IMG]
  Гледам тема нема за операториве посебно,па нека служи за објавување новости,дискусии поплаки и пофалби,во врска за ONE. Ќе направиме посебни теми и за останатите. Јас од One имам припејд број џабест,околу два месеца,али постојано за време на разговор се осеќа крцкање,сецкање некој чуден звук,испрекинати зборови од страна на соговорникот,ама буквално исто како што сум мачел маки со VIP додека имав претплата од нив.
  Некој од вас се соочил со овие проблеми на ONE?
   
 2. Pica pica

  Pica pica Староседелец

  Зачленет на:
  2 јуни 2013
  Мислења:
  1,559
  Допаѓања:
  2,090
  Проблемот може да биде од:
  1.Мобилниот апарат (пробај смени го и види дали истиот проблем ќе го имаш)
  2.Провери дали мрежата ти е подесена на автоматско бирање.(ако е само на 3г можно е да имаш проблем на одредени места)
  3.Ако на истата локација има повеќе корисници кој имаат исти проблем може да пријавите да се интервенира на базните станици.

  Види провери нешто од ова,па пиши. :kafe
   
  На violetmoon му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Podem

  Podem Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  360
  Допаѓања:
  355
  Мене ме интересира дали други корисници го имаат искусено истиот проблем,со сецкање прекинување во разговорот,ехо и слични непријатности.Инаку,пробано со повеќе моб. телефони истиот проблем се јавува.
   
 4. Pica pica

  Pica pica Староседелец

  Зачленет на:
  2 јуни 2013
  Мислења:
  1,559
  Допаѓања:
  2,090
  Не,го немам тој проблем,ниту на припеид ниту поспеид.
  Во ваков случај битна е локацијата.
  Јас во Ресен немам проблем.
  Освен кога патувам кон Скопје по патот на некој места немам мрежа,но бидејќи местото се води како рурална средина каде нема доволен број на жители,џабе е да се пријави.:(
  А ти кога стоиш или кога се возиш имаш таков проблем?
   
 5. Podem

  Podem Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  360
  Допаѓања:
  355
  Без разлика на местоположбата дали стојам седам или сум потпрен на ѕид редовно го имам проблемот:) Од ONE си добив многу коректен одговор : Ами имаш ѕвонето на 078, слаба им е мрежата.
   
 6. Teddy Picker

  Teddy Picker Староседелец

  Зачленет на:
  15 јуни 2012
  Мислења:
  155
  Допаѓања:
  162
  Од нив користам фиксна и нет, припејд број и постпејд број. Со ова и самите можете да заклучите дека сум презадоволен од нивните услуги и не планирам да се враќам на другите оператори сè додека овој се држи добро како што почнаа.
   
 7. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Не дека користам услуги на мобилниве, а богами и на фиксниве оператори. Од аспект на мрежно покривање би рекол дека имаат добра мрежа. Не се како Вип, секогаш кога влезам во фабрика да бидам несдостапен. Никогаш не паднала од цртичка до максимумот. Единствено зашто ен бев корисник до пред три години ан овој оператор беше тоа што пораките не беа ефтини.
   
 8. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Задоволен сум пошто сум на ЏаБест и 95% од другари/ки ми се на истото зборам колку сакам за 100ка месечно и ми останват сите пари пошто не трошам дека сите ми се џабест..Супер е се приклучив на ОНЕ во 2011 дотогаш имав Т-Мобиле ама шо е скапо таму скапо е.
   
 9. Pica pica

  Pica pica Староседелец

  Зачленет на:
  2 јуни 2013
  Мислења:
  1,559
  Допаѓања:
  2,090
  Не се веќе One,новото име е One.VIP:sreken
   
 10. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  One.Vip хм, доказ дека глупоста нема граници.
   

Сподели: