1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

One оператор

Дискусија во форумот 'Мобилни' започната од Podem, 14 март 2014.

1. Podem

Podem Староседелец

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    360
    Допаѓања:
    355

Гледам тема нема за операториве посебно,па нека служи за објавување новости,дискусии поплаки и пофалби,во врска за ONE. Ќе направиме посебни теми и за останатите. Јас од One имам припејд број џабест,околу два месеца,али постојано за време на разговор се осеќа крцкање,сецкање некој чуден звук,испрекинати зборови од страна на соговорникот,ама буквално исто како што сум мачел маки со VIP додека имав претплата од нив.
    Некој од вас се соочил со овие проблеми на ONE?

2. Pica pica

Pica pica Староседелец

Зачленет на:
    2 јуни 2013
    Мислења:
    1,559
    Допаѓања:
    2,090
    Проблемот може да биде од:
    1.Мобилниот апарат (пробај смени го и види дали истиот проблем ќе го имаш)
    2.Провери дали мрежата ти е подесена на автоматско бирање.(ако е само на 3г можно е да имаш проблем на одредени места)
    3.Ако на истата локација има повеќе корисници кој имаат исти проблем може да пријавите да се интервенира на базните станици.

Види провери нешто од ова,па пиши. :kafe

На violetmoon му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Podem

Podem Староседелец

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    360
    Допаѓања:
    355
    Мене ме интересира дали други корисници го имаат искусено истиот проблем,со сецкање прекинување во разговорот,ехо и слични непријатности.Инаку,пробано со повеќе моб. телефони истиот проблем се јавува.

4. Pica pica

Pica pica Староседелец

Зачленет на:
    2 јуни 2013
    Мислења:
    1,559
    Допаѓања:
    2,090
    Не,го немам тој проблем,ниту на припеид ниту поспеид.
    Во ваков случај битна е локацијата.
    Јас во Ресен немам проблем.
    Освен кога патувам кон Скопје по патот на некој места немам мрежа,но бидејќи местото се води како рурална средина каде нема доволен број на жители,џабе е да се пријави.:(
    А ти кога стоиш или кога се возиш имаш таков проблем?

5. Podem

Podem Староседелец

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    360
    Допаѓања:
    355
    Без разлика на местоположбата дали стојам седам или сум потпрен на ѕид редовно го имам проблемот:) Од ONE си добив многу коректен одговор : Ами имаш ѕвонето на 078, слаба им е мрежата.

6. Teddy Picker

Teddy Picker Староседелец

Зачленет на:
    15 јуни 2012
    Мислења:
    155
    Допаѓања:
    162
    Од нив користам фиксна и нет, припејд број и постпејд број. Со ова и самите можете да заклучите дека сум презадоволен од нивните услуги и не планирам да се враќам на другите оператори сè додека овој се држи добро како што почнаа.

7. Y1K991

Y1K991 Parleur

Зачленет на:
    1 март 2012
    Мислења:
    6,262
    Допаѓања:
    9,105
    Не дека користам услуги на мобилниве, а богами и на фиксниве оператори. Од аспект на мрежно покривање би рекол дека имаат добра мрежа. Не се како Вип, секогаш кога влезам во фабрика да бидам несдостапен. Никогаш не паднала од цртичка до максимумот. Единствено зашто ен бев корисник до пред три години ан овој оператор беше тоа што пораките не беа ефтини.

8. Kisserboy

Kisserboy Староседелец

Зачленет на:
    6 март 2012
    Мислења:
    2,446
    Допаѓања:
    3,794
    Задоволен сум пошто сум на ЏаБест и 95% од другари/ки ми се на истото зборам колку сакам за 100ка месечно и ми останват сите пари пошто не трошам дека сите ми се џабест..Супер е се приклучив на ОНЕ во 2011 дотогаш имав Т-Мобиле ама шо е скапо таму скапо е.

9. Pica pica

Pica pica Староседелец

Зачленет на:
    2 јуни 2013
    Мислења:
    1,559
    Допаѓања:
    2,090
    Не се веќе One,новото име е One.VIP:sreken

10. Altaïr

Altaïr Shinigami

Зачленет на:
    23 јули 2012
    Мислења:
    5,752
    Допаѓања:
    2,574
    One.Vip хм, доказ дека глупоста нема граници.

Сподели: