Norah Jones | Црнобело Форум

Norah Jones

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
Нора Џонс е американска пејачка,родена на 30 март 1979 год. во Бруклин (Сад) .
Соло кариерата ја започнува во 2002 година со издавањето на нејзиниот деби албум Come away with me . Таа плоча е совршен спој на џез,кантри, и поп музика . Има освоено девет Греми признанија , објавено пет албуми а нејзините музички изданија се продале во 50 милиони копии на светско ниво...моите омилени :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: the.boy and МиГ 21

коста

Истакнат Член
21 мај 2013
145
61
328
33
е како да не оваа нема врска од убава музика не 9 ако сака и 10 греми награди нека освои кога не знае сто е музика оваа врска нема од пеење се сто испеа е глупост нецуена досега само главата тапан ми ја направи
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
е како да не оваа нема врска од убава музика не 9 ако сака и 10 греми награди нека освои кога не знае сто е музика оваа врска нема од пеење се сто испеа е глупост нецуена досега само главата тапан ми ја направи
си знаел да читаш?? :eek дури и да си пуштиш песна? ооо честитки (party) бај д веј не вреди да дискутирам со тебе за цурава,не си доволно компетентен да дискутираш за било што уствари...од проста причина што твоите коментари не држат вода,те приметив и на други теми,и најважното од се : неможиш да ми збораш за нора џонс затоа што досега ти немаше појма дека постои :D и молим те јасно е дека сакаш да тролаш по сите теми,и да се правиш интересен,ама некако селско понашање со примеси на недоволно образование (погоре се приметува) не оди!ајт чао!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: МиГ 21 and The Tramp

toby2

Полноправен Член
16 мај 2013
59
21
8
јооој нора нора ти си ми ночна мора(drunk)
 

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,316
1,947
1,133
е како да не оваа нема врска од убава музика не 9 ако сака и 10 греми награди нека освои кога не знае сто е музика оваа врска нема од пеење се сто испеа е глупост нецуена досега само главата тапан ми ја направи
А ти пошто имаш врска од убава музика...дај просветли не’ жити очи...посочи ни’ ја убавата музика...аман за аман очајни сме...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: МиГ 21 and Aleksis

МиГ 21

Староседелец
12 ноември 2012
1,252
2,458
1,133
Прилеп
Ја обожавам Norah Jones и секогаш навечер ја слушам. Никогаш не ми е доста :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aleksis

the.boy

Истакнат Член
11 јуни 2013
68
71
318
39
Нора Џонс е американска пејачка,родена на 30 март 1979 год. во Бруклин (Сад) .
Соло кариерата ја започнува во 2002 година со издавањето на нејзиниот деби албум Come away with me . Таа плоча е совршен спој на џез,кантри, и поп музика . Има освоено девет Греми признанија , објавено пет албуми а нејзините музички изданија се продале во 50 милиони копии на светско ниво...моите омилени :)
Jas mislam deka muzikata e mnogu subjektivna stvar, a eden moj pretpostaven postojano veli deka muzikata, politikata, religijata i seksualnata orientacija se mnogu licni raboti.
Jas, premnogu uzhivam na ovoj stil na muzika.
Blagodaram za postot...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aleksis