Nirvana | Црнобело Форум

Nirvana

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,053
1,183
Nirvana биле Американски рок бенд основан од Kurt Cobain и од Krist Novoselic во 1987. о нивната рокенрол химна „Smells Like Teen Spirit“ од албумот Nevermind, тие експлодираа во мејнстримот, популаризирајќи го новиот жанр во рокенролот наречен Гранџ од страна на фановите и медиумите.

Мислам дека нема некој што не ја знае Smells Like Teen Spirit

Од нив мене омилени ми се
  • Smells like teen spirit
Имам цела дискографија од нив во ПЦ, ако сака некој да ја има нека ми прати порака и ќе се договореме како да му ја пратам.:)
 

Dr.Gonzo

Истакнат Член
23 февруари 2012
652
1,915
393
Fukushima
www.gonzo.com
Ја има ли некој од вас читано книгата таа што е као дневник на Курт? и што мислите бе луѓе дали се самоуби или беше убиен?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 9gagger and Selma

Succubus

Истакнат Член
28 февруари 2012
562
835
393
under your skin.
Аууу Kurt Cobain! (inlove) Не знам дали некогаш ќе се роде толку посебен човек како него! :)
Инаку, омилена у последно време ми е :


Да има како сите албуми ќе ги ставам тука :rofl
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Само Смел лајк тин спирит ја знам. Одлична е :igra
 

Aristokrat

Староседелец
27 февруари 2012
2,655
3,333
1,153
Ја има ли некој од вас читано книгата таа што е као дневник на Курт? и што мислите бе луѓе дали се самоуби или беше убиен?
Не знам дали збориш за книгата хевр то хевн или така нешто ја имав најдено во аудио верзија едно време.

Иначе има интересни документарци на ју туб за истрагата за последните негови 48 саата пред смртта и има доста контраверзии во сето тоа.

Нели нашле премногу дрога вбризгано во него наводно со таа доза не ни можел да се упука со сачмарката,па опрошталното писмо има некои делови кои наводно не се пишувани од негова рака,и се разбира се верува дека зад сето тоа стои самата Кортни.

Мое мислење е дека бил човек што можеби и имал суицидални мисли како што кажа во едно интервју Новоселич харикирам со муабетов ама некако вака идеше "Курт беше човек што одкако ќе го запознаете ќе знаете дека е од тие луѓе што немаат долг век на живеење"
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Гонзо