Nike (општа дискусија)

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
22
Куманово
Што мислите вие општо Најк фирмата? Дали купувате нешто од наведената марка? Дали сте задоволни од квалитетот, цената? Ако купувате, што најчесто купувате од Најк ?
Ја лично спортску опрему скоро увек купују од најк. Највише си купују патике и дресови и сам прилично задовољан од квалитет. Цена е малце повисока од остали марке али тој е кој сака да носи квалитетно. Веќ си имам едн пар патике што га купи пред некој месец и планирам још неколко да купу до крај на годину.
 

Nemirna.

Активен Член
14 февруари 2012
116
84
28
Си купувам од најк,ама некако на DC моделите појше ми се свиѓаат. Се изнервирав последниот пат, за 100 евра купив од најк и за месец дена почнаа да ми се кинат од напред :unsure
 

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
22
Куманово
Си купувам од најк,ама некако на DC моделите појше ми се свиѓаат. Се изнервирав последниот пат, за 100 евра купив од најк и за месец дена почнаа да ми се кинат од напред :unsure
DC како што мислу ја су повише како раперски такој нешто модерно, најк ти е спортски све, да трчиш да идеш на кеј да прошетап да играш рипаш и слично. Зависи куде си ги купила, ја си купују од амазон тија работе пошто су оргинал(барем мои су), а има ги по скопје и куманово донасав од италију едни, ставиле ги на попуст 2000 денара најк ер макс, а понова марка такој.
 

Nemirna.

Активен Член
14 февруари 2012
116
84
28
DC како што мислу ја су повише како раперски такој нешто модерно, најк ти е спортски све, да трчиш да идеш на кеј да прошетап да играш рипаш и слично. Зависи куде си ги купила, ја си купују од амазон тија работе пошто су оргинал(барем мои су), а има ги по скопје и куманово донасав од италију едни, ставиле ги на попуст 2000 денара најк ер макс, а понова марка такој.
Ги купив од Скопје али ете таква ми била среќата :p
 

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
22
Куманово
Ги купив од Скопје али ете таква ми била среќата :p
Богами куде нас треба да се има среќа, може да ти се погодив некои да ги носиш сс године, а може да се деси ѓон да ти испадне још у продавницу
 
  • Like
Реакции: Nemirna.

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Од Nike имам жити една маица со Тони Паркер и таа ми е подарок. Еве неколку години ја носам и уште е ко нова.
 
  • Like
Реакции: Hkakashi

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,541
2,555
1,133
Си купувам од најк,ама некако на DC моделите појше ми се свиѓаат. Се изнервирав последниот пат, за 100 евра купив од најк и за месец дена почнаа да ми се кинат од напред :unsure

Не е могуче. Ако бил оригинал не е можно да ти се скинат за толку брзо време. Или те излажале за тие пари или биле пазарски. Јас сум купувал само патики и секогаш од облека само на патики не жалам пари и сакам да носам оригинал, најповеќе Рибок носам, ама и Најк и по 2 години ги носам истити и мислиш дека од пред 2 месеци се купени. А за 100 евра мислам дека не см купил секогаш биле 4 или 5 илјади максимум. Така да ме чуди, ама има секакви зависи од која продавница си ги земала зошто има многу копии денес на сите производи.
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,279
2,353
113
Софија
Едно топче Барселона што си купив скоро, и само тоа од Nike. Фан сум на Адидас и се од таму купувам.
 

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
22
Куманово
Ја си ги иам овија 100 евра ги плати и се утепа играјки кошарку у њима и кт ги пројду сс влазно крпче изгледав исто како да су нови.
 

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
22
Куманово
Едно топче Барселона што си купив скоро, и само тоа од Nike. Фан сум на Адидас и се од таму купувам.
Мене адидас не ми се свиѓав некако не су модерни, фраерски како класични ми повише и не купују ништо од тамо.