1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Marvel Heroes (MMORPG)

Дискусија во форумот 'Игри' започната од Solstice, 4 јуни 2013.

 1. Solstice

  Solstice Nujabes

  Зачленет на:
  28 август 2012
  Мислења:
  1,413
  Допаѓања:
  1,536
  Незнам колку сте обавестени,денеска,на 4ти Јуни излага Marvel Heroes Online,MMORPG игра базирана на јунаците од Марвел Стриповите,базирана на гејмплеј енџинот на Diablo (патем, директорот на играта е еден од креаторите на Диабло серијалот). За почеток ќе бидат достапни само неколку херои: Scarlet Witch, Storm, Thing, Daredevil и Hawkeye,другите ќе можат да се добијат понатаму во играта.

  Официјалната страна за бесплатно симнување на играта:
  https://marvelheroes.com/

  Видео од гејмплејот на играта:
   
 2. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Си направив ацц .. се логирам ми пишува Invalid. Сеа па играта не пали -.-
   
 3. Solstice

  Solstice Nujabes

  Зачленет на:
  28 август 2012
  Мислења:
  1,413
  Допаѓања:
  1,536
  Ќе треба да чекаме до 7 саат,тогаш е официјалното пуштање на играта,и мене ми пишуе Invalid :D
   
 4. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Ај пиши коа ќе бидне.
   
 5. Hkakashi

  Hkakashi Староседелец

  Зачленет на:
  13 јуни 2012
  Мислења:
  1,543
  Допаѓања:
  1,697
  Абе значи у почетак ке ги имам само тија 4-5 хероја, и после сс тек на време, како напредују, качују левели и.т.д. ке ми се отварав и остали херои, такој ли ?
   
 6. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  па нешто слично ќе биде како Авенџерс на плејдом што ја играме
  ( како што успеав да сватам ) само што еден херој ќе играш и ќе се тепак крипови....
  онака ќе има маѓии ојачувања....или не ???
  според клипот така ми изгледа....па ќе видиме :)
   
 7. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,048
  Допаѓања:
  6,666
  Јас пак гуска и пасворд сменив прееска. :D
  Инаку може да се логирате сега. Јас предмалку се вклучив и онака разгледав само набрзинка, па од тоа што видов, графиката и дизајнот се прилично добри.
  Ја избрав Скарлет Вич, некако најмоќа ми е поради тоа што е мешавина од мутант и магионичар, па ќе видиме. Ако ја играл некој Champions Online, ќе приметите колку сличности има.
  Ќе ја пробам убаво попосле, па здравје, ќе висам на темава. :giggle
   
 8. Hkakashi

  Hkakashi Староседелец

  Зачленет на:
  13 јуни 2012
  Мислења:
  1,543
  Допаѓања:
  1,697
  Абе само до мене е или ки куде вас се инсталира толко дугачко време. 2 сата пројдесва а 50% само е инсталирана, и ми дава да играм иако не е скроз инсталирана, и плус тој ми кочи, а имам и појак компјутер од што треба за да гу играм. Да не е проблем што и гугл хром ми е укључен па затој да кочи ?
   
 9. Solstice

  Solstice Nujabes

  Зачленет на:
  28 август 2012
  Мислења:
  1,413
  Допаѓања:
  1,536
  10 гиги се,не се малце. Ја го остаив преку вечер за да се симне и инсталира цела.
  Инаку,јас одбрав Daredevil за прв херој,најпривлечен ми изгледаше од првиве,па сеа ќе збирам 2000 поени за Deadpool,кога веќе Venom ќе биде raid boss,а не playable character :)place :place :place ). Патем,играта од тоа што успеав да видам за 2 левела и 2 мисии е одлично направена,и нема Марвел фан што би бил разочаран од неа. Давајте имиња да се аднеме :)
   
 10. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  mihovkris
   

Сподели: