Marvel Heroes (MMORPG)

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,405
1,532
1,133
28
Незнам колку сте обавестени,денеска,на 4ти Јуни излага Marvel Heroes Online,MMORPG игра базирана на јунаците од Марвел Стриповите,базирана на гејмплеј енџинот на Diablo (патем, директорот на играта е еден од креаторите на Диабло серијалот). За почеток ќе бидат достапни само неколку херои: Scarlet Witch, Storm, Thing, Daredevil и Hawkeye,другите ќе можат да се добијат понатаму во играта.

Официјалната страна за бесплатно симнување на играта:
https://marvelheroes.com/

Видео од гејмплејот на играта:
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,685
3,863
1,183
Си направив ацц .. се логирам ми пишува Invalid. Сеа па играта не пали -.-
 

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
23
Куманово
Абе значи у почетак ке ги имам само тија 4-5 хероја, и после сс тек на време, како напредују, качују левели и.т.д. ке ми се отварав и остали херои, такој ли ?
 

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,567
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
па нешто слично ќе биде како Авенџерс на плејдом што ја играме
( како што успеав да сватам ) само што еден херој ќе играш и ќе се тепак крипови....
онака ќе има маѓии ојачувања....или не ???
според клипот така ми изгледа....па ќе видиме :)
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,333
7,013
1,153
Big Sur
Јас пак гуска и пасворд сменив прееска. :D
Инаку може да се логирате сега. Јас предмалку се вклучив и онака разгледав само набрзинка, па од тоа што видов, графиката и дизајнот се прилично добри.
Ја избрав Скарлет Вич, некако најмоќа ми е поради тоа што е мешавина од мутант и магионичар, па ќе видиме. Ако ја играл некој Champions Online, ќе приметите колку сличности има.
Ќе ја пробам убаво попосле, па здравје, ќе висам на темава. :giggle
 

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
23
Куманово
Абе само до мене е или ки куде вас се инсталира толко дугачко време. 2 сата пројдесва а 50% само е инсталирана, и ми дава да играм иако не е скроз инсталирана, и плус тој ми кочи, а имам и појак компјутер од што треба за да гу играм. Да не е проблем што и гугл хром ми е укључен па затој да кочи ?
 

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,405
1,532
1,133
28
Абе само до мене е или ки куде вас се инсталира толко дугачко време. 2 сата пројдесва а 50% само е инсталирана, и ми дава да играм иако не е скроз инсталирана, и плус тој ми кочи, а имам и појак компјутер од што треба за да гу играм. Да не е проблем што и гугл хром ми е укључен па затој да кочи ?
10 гиги се,не се малце. Ја го остаив преку вечер за да се симне и инсталира цела.
Инаку,јас одбрав Daredevil за прв херој,најпривлечен ми изгледаше од првиве,па сеа ќе збирам 2000 поени за Deadpool,кога веќе Venom ќе биде raid boss,а не playable character :)place :place :place ). Патем,играта од тоа што успеав да видам за 2 левела и 2 мисии е одлично направена,и нема Марвел фан што би бил разочаран од неа. Давајте имиња да се аднеме :)