Make-up трансформации

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Велат шминка чуда прави, па навистина прави. Само што ја изгледав последната транформација на dope и бев воодушевана, подолго време ја следам на јутуб и секоја и' чест за трансформациите што ги прави.

Транформација во Волдеморт

Дали би се транформирале со шминка во некоја позната личност?
Дали досега сте се нашминкале како некоја позната личност?

СПоделувајте ги вашите омилени транформации кои сте ги виделе.
 
  • Like
Реакции: Anakin, Gemini and emzzy

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,374
1,871
1,123
Стварно типката ми е ѕверка, само неа сум ја видела на јутуб со такви видеа..
 
  • Like
Реакции: Selma

FallenAngel

Староседелец
5 декември 2012
601
401
1,073
Eupen
Ова се видеата на кои Марина,една хрватица која е самоука шминќерка


погледнете


Јелена Карлеуша Трансформација
Северина


Анџелина Џоли

а на нејзиниот канал на Јутуб можете и другите да ги видите

И дигам капа!
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,374
1,871
1,123
Катастрофа е типкава. Колку вештачки и неоригинално сенаправи... :/
Оваа е многу добра:
 
  • Like
Реакции: Selma

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Позната?! Како што велат поминала е покрај познатите. Мене девојката ми е ужас, не е ептен лоша но не и најдобра, секоја трансформација и ептен црна, а па квлаитето на видеата no comment.

Нека си се транформира, но не мора толку да се величе, Промис Фан е 1000 пати подобра (типкава погоре), стварно личи а оваа МАрина ј аимам на ФБ и да не речам прави евтини зацрнети копии.
 
  • Like
Реакции: emzzy

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,263
9,106
1,683
Знам дека сестра ми праќа линкови од видеата во инбокс за да и ги симнувам :) така да, сигурен сум дека имам преку 4 гига туторијали за шминки/фризури :)
 
  • Like
Реакции: Gemini and Сара.13