Mafia.mk

TheFrisb

Староседелец
3 март 2012
97
161
1,043
Во друга галаксија :)
www.mafia.mk
Една од македонските онлајн игри.Поентата е : дека нема поента.Треба да се надоградуваш себеси да победуваш да продаваш дрога, алхохол,автомобили да бидеш сопственик на аеродроми...Ако ја играте може да ни го кажете вашиот ник ? Или пак да ни дадете совет како да продолжиме ? Мојот ник : TheFrisb
Знам слаб сум :rofl .
 
  • Like
Реакции: emzzy and Hip.Hop_MKD

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,031
2,642
1,143
26
Битола
јас ја играв бета верзијата тогаш беше многу појако.. го сјачав акаунтот до ензнам колку сила ,,, сега има зилиони пари на тој акаунт... cpt_metak... можи се имаме тепано со некој...
 

3pi0

Староседелец
25 февруари 2012
246
275
1,063
Скопје
akkprosport.mk
на почетокот кога излезе ја играв... долго време чекавме за казиното како новост и тоа што го дадоа не беше тоа што го ветуваа и нормално прекинав :D
но сеуште ми стои акаунтот 3pi0. :)
До вчера играв Omerta.... ме утепаа и се напнав треба да почнувам одново сеа -.-
 
  • Like
Реакции: TheFrisb

CyberKnight

Полноправен Член
14 февруари 2012
51
41
18
26
Велес
www.facebook.com
Играва е стара од којзнае кога не е интересна веќе кога незнаат да водат игра како што треба никој нема да ти ја игра...
 

Дејмон

Староседелец
16 февруари 2012
455
650
1,093
Unknown
Еее, времиња кога ја игравме играта. Бета верзија таа што е сеа. Имав 200 милиони моќ ми се чини, и престанав. Да побарам сеа пасворд кој ми бил, дрога кој знае колку ќе имам за продавање.
 
  • Like
Реакции: TheFrisb

важна

Истакнат Член
14 февруари 2012
552
694
93
30
Скопје
Интересна беше играва на почеток, ама после заникаде стана...монотоно и досадно, а со префрлање на алфа верзија ја дорасипаа.
 

InnaLaurie

Истакнат Член
12 март 2012
281
322
363
27
На некој пуст остров
Ја играв едно време во школа со едни школски, може има 1 год како го немам отварано, ни акоунтот не си го знам.
Мислам дека оваа игра е бледа копија на Mafia Wars, како и да е брзо здосадува.
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,541
2,555
1,133
Зар постои играва и се уште ја игра некој? :confused:
 

Snow

Староседелец
29 април 2012
677
440
1,073
Марс
Кој ја нема играно играва.. :D Јас би ја играл уште, но си забораив и Password и Username.. :/