1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Mafia.mk

Дискусија во форумот 'Игри' започната од TheFrisb, 6 март 2012.

 1. TheFrisb

  TheFrisb Староседелец

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  97
  Допаѓања:
  161
  www.mafia.mk
  Една од македонските онлајн игри.Поентата е : дека нема поента.Треба да се надоградуваш себеси да победуваш да продаваш дрога, алхохол,автомобили да бидеш сопственик на аеродроми...Ако ја играте може да ни го кажете вашиот ник ? Или пак да ни дадете совет како да продолжиме ? Мојот ник : TheFrisb
  Знам слаб сум :rofl .
   
  На emzzy и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.
 2. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  јас ја играв бета верзијата тогаш беше многу појако.. го сјачав акаунтот до ензнам колку сила ,,, сега има зилиони пари на тој акаунт... cpt_metak... можи се имаме тепано со некој...
   
 3. 3pi0

  3pi0 Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  246
  Допаѓања:
  275
  на почетокот кога излезе ја играв... долго време чекавме за казиното како новост и тоа што го дадоа не беше тоа што го ветуваа и нормално прекинав :D
  но сеуште ми стои акаунтот 3pi0. :)
  До вчера играв Omerta.... ме утепаа и се напнав треба да почнувам одново сеа -.-
   
  На TheFrisb му/ѝ се допаѓа ова.
 4. CyberKnight

  CyberKnight Полноправен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  51
  Допаѓања:
  41
  Играва е стара од којзнае кога не е интересна веќе кога незнаат да водат игра како што треба никој нема да ти ја игра...
   
 5. Дејмон

  Дејмон Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  455
  Допаѓања:
  650
  Еее, времиња кога ја игравме играта. Бета верзија таа што е сеа. Имав 200 милиони моќ ми се чини, и престанав. Да побарам сеа пасворд кој ми бил, дрога кој знае колку ќе имам за продавање.
   
  На TheFrisb му/ѝ се допаѓа ова.
 6. важна

  важна Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  552
  Допаѓања:
  694
  Интересна беше играва на почеток, ама после заникаде стана...монотоно и досадно, а со префрлање на алфа верзија ја дорасипаа.
   
 7. InnaLaurie

  InnaLaurie Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  281
  Допаѓања:
  322
  Ја играв едно време во школа со едни школски, може има 1 год како го немам отварано, ни акоунтот не си го знам.
  Мислам дека оваа игра е бледа копија на Mafia Wars, како и да е брзо здосадува.
   
 8. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555
  Зар постои играва и се уште ја игра некој? :confused:
   
 9. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  ја а играв ама незнам дали постои уште
  престанав пошто немаше кеш да го платам нетот
   
 10. Snow

  Snow Староседелец

  Зачленет на:
  29 април 2012
  Мислења:
  677
  Допаѓања:
  440
  Кој ја нема играно играва.. :D Јас би ја играл уште, но си забораив и Password и Username.. :/
   

Сподели: