Mис на Македонија

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,279
3,528
443
Скопје
Вчера вечер во ресторанот „Јана“ се одржа изборот за мис на Македонија,а победи Анета Стојковска, 20 години од Гостивар која ќе не претставува на изборот за Miss world.
Прва придружничка е Симона Стојковска, а втора Софија Мушу.


 

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,279
3,528
443
Скопје
Како ви се допаѓа нашата претставничка?
Што мислите за овие избори на убавина?
Дали изборот е реален,или се победува со врски?
Би се пријавиле ли на ваков избор за убавина?
Дали до сега сте учествувале на некој избор за убавина?

(модераторот ако може нека ги спои двете мислења,кај мене имаше проблем)
 

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
999
606
423
Ohrid
Како ви се допаѓа нашата претставничка?
Што мислите за овие избори на убавина?
Дали изборот е реален,или се победува со врски?
Би се пријавиле ли на ваков избор за убавина?
Дали до сега сте учествувале на некој избор за убавина?

(модераторот ако може нека ги спои двете мислења,кај мене имаше проблем)

реално од 99 година, навака не гледам да има и некој реален избор на убавина во Македонија.
а Девојкиве мисициве шо ги избраа последно време се под просек искрено кажано
Али јако е пак шо секое лето има избор на Езерска убавица во Охрид :cool:, да се изнагледаш газина :giggle
 
  • Like
Реакции: Hkakashi

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,263
9,106
1,683
да прашам јас не сум стручен, колку избори на мис се дешаваат во оваа држава? или во зависност од агенцијата? :)
 

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
999
606
423
Ohrid

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,279
3,528
443
Скопје
да прашам јас не сум стручен, колку избори на мис се дешаваат во оваа држава? или во зависност од агенцијата? :)
Епа има и Мис бикини,Зимска убавица,Мис универзум,Мис глоуб,Мис Балкан,Мис лето,Мис Крема...
 

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,279
3,528
443
Скопје
значи по дифолт кој ќе плати нјмногу, или кој ќе има најмногу фб лајкови :)
Ова за Мис на Македонија се избираше по принципот на собирање лајкови на фејсбук,па во потесен избор влегоа 10тина мислам,и тие ги гласало жири. Инаку сите останати избори се со гласови од жири комисија.