Mатурска вечер | Црнобело Форум

Mатурска вечер

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,636
5,811
1,153
29
Western Sky, Land of Oz.
Според мене изгледа не толку формално поради отсуството на машна но сепак елегантно и секси ;)
 

NEPOBEDLIV

Истакнат Член
5 март 2012
288
412
63
Е да бе по маица ќе одиш на матура ко штипикурец...Земи облечи нешто оделце лево десно, треба убо да се средиш за матура :D
 

Badass

Истакнат Член
16 февруари 2012
63
87
333
24
За маичка не би...за полуматура да ама вака не!
Може сако или елек ако го искомбинриаш со некоја маичка пошарена онака за да не изгледаш ко некој чичко.
Нешто вака:
Делува отмено ама па и не многу озбилно.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Badgirl

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
27
Битола
Јас си се дотерав за на матураи и изненадувачки колку јаки ми седеше еден костум ..


Малку посветол и со црвена гравата ....
I'm gona be fucking awesome ....
 

Lepaa

Истакнат Член
2 декември 2012
985
1,704
393
Имам уште две години ама си имам некоја замисла како да изгледам од фустан до гаќи :rofl
 

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,478
5,077
1,153
Wind Of Change
Јас сум оваа година матуранка и отприлика знам дека ќе носам кратко фустанче во корална боја која ми лежи на срце :zelen за ништо друго немам претстава..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kisserboy and Luckky

SomebodyUnique

Нов член
18 април 2014
2
1
3
26
Здраво, дечки. Имам еден голем проблем, барем јас така мислам.

Сум слабичок и ситничок и се плашам дека нема да најдам сако бидејќи имам мали рамена. Сакам да биде некое поспортско сако. Ги има сакоата во различни големини? Ептен сум загрижен поради тоа. Ако нема, што би можел друго да носам?