Lost Theory Festival

Sofija...

Истакнат Член
23 ноември 2012
256
358
363
28
Погледнете ја самата страна за овој фестивал.. инспирирана од мој близок роднина кој веке бил на овој фестивал .. преполн со импресии и вистински доживеана авантура.. Секој од нас кој во душата си ја носи уметноста и прави дела за кој сака да биде успешен!
http://www.losttheoryfestival.com/
Кои се вашите мислења во врска со овој фестивал, дали добовте желба да опатувате до Хрватска за време летна сезона и да го доживеете вистинскиот шит?
__________________________________________________________________________________
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: kizzo

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Шит as in shit? (think)

Ги разгледав сликите и прочитав за што станува збор и лично не добивам желба да го посетам овој фестивал, премногу ми е хипички, по мој вкус. Дури и нешто ме потсеќа на секта, не можам да речам точно што, I can't put my finger on it.

Едит: зошто повеќево луѓе на сликите ми делуваат како да се на магични печурки? (wasntme)
 

Sofija...

Истакнат Член
23 ноември 2012
256
358
363
28
Шит as in shit? (think)

Ги разгледав сликите и прочитав за што станува збор и лично не добивам желба да го посетам овој фестивал, премногу ми е хипички, по мој вкус. Дури и нешто ме потсеќа на секта, не можам да речам точно што, I can't put my finger on it.

Едит: зошто повеќево луѓе на сликите ми делуваат како да се на магични печурки? (wasntme)
Шит или нешто што сакаш да доживееш адреналинско до крај како нека пукне ,свакаш? Нема врска со секта (y)
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Шит или нешто што сакаш да доживееш адреналинско до крај како нека пукне ,свакаш? Нема врска со секта (y)

А што има толку адреналинско во седење на трева, седење пред оган, танцување, кампување во приколка и слично? А не викам дека Е секта, само дека нешто ме потсеќа.

Иначе, вакво нешто имаше на Аларм 2009 во Љубаниште. На овој фестивал беа поставен 3 сцени меѓу кои една за транс/псајкоделик/техно (што ти ја знам) музика. Околу сцената имаше разни такви шарени покривки, платна, знамиња, украси и навечер светеа. Ја посетивме сценава со друштвото на 5 минути колку да видиме што е, како е. Мислам дека сите околу нас беа надувани и на апчиња, па си заминавме речиси веднаш.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: slb_bobo

Believe

Активен Член
30 јануари 2013
108
141
43
Добра идеја е ова не е лоша но не верувам дека би отишол да го посетам а да би имал можност зошто да не ...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sofija...

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
иде ми се заради Деранго, нишштоо друго : )
најфорест музика од сфи врсте на музике што праиф браќа : )
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sofija...

84 sk_Y ^_-

Староседелец
21 ноември 2012
595
825
1,093
Интересно , би отишол со задоволство би било само едно искуство плус во мојот живот а полсе тоа ќе имам за што да раскажувам ... :giggle
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sofija...

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Организатор на овј фестивал е Лост Теори Рекордз од Белгију
За овуј дискографску куќу издааф музику мноо јаки псајтранс тфистед и форест артисти
Меѓу њима е и наш Македонац Фобос Азазел
Комај на сфи Лост Теори забаве присустфуе и наш најбољи артист Атриум, такој да ке пушта музику и на овј фест у Хрватску
Овај е треќа година како се организира Лост Теори Фестивал, кој иде убао да си пројде : ) ја ваљда нема..
А мноо сакам, плаче ми се затој што ке пуштаф и браѓа Деранго од Шфедску, они су врф на псајтранс сцену
Иначе ја иду на овакфи фестивали, сајберхипик сам : ) затој и толко иам инфо за овакфи стфари
Бумски Шумски : )
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sofija...

Sofija...

Истакнат Член
23 ноември 2012
256
358
363
28
Организатор на овј фестивал е Лост Теори Рекордз од Белгију
За овуј дискографску куќу издааф музику мноо јаки псајтранс тфистед и форест артисти
Меѓу њима е и наш Македонац Фобос Азазел
Комај на сфи Лост Теори забаве присустфуе и наш најбољи артист Атриум, такој да ке пушта музику и на овј фест у Хрватску
Овај е треќа година како се организира Лост Теори Фестивал, кој иде убао да си пројде : ) ја ваљда нема..
А мноо сакам, плаче ми се затој што ке пуштаф и браѓа Деранго од Шфедску, они су врф на псајтранс сцену
Иначе ја иду на овакфи фестивали, сајберхипик сам : ) затој и толко иам инфо за овакфи стфари
Бумски Шумски : )
Навистина си добар си податоциве за кој јас прв пат ги слушам . И за тоа што си сајберхипик едно (inlove)