LMFAO | Црнобело Форум

LMFAO

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,347
113
Софија
LMFAO е Американско електро поп дуо составено од рапери, продуценти, танчери и Диџеите Редфу (Стефан Кендал Горди, роден на 3 септември 1975 година) и неговиот внук Скајблу (Скајлер Хјустен Горди, роден на 23 август 1986 година). Групата е основана во 2006 година во Лос Анџелес, Калифорнија. Редфу е исто така син на музичкиот магнат Бери Горди, СкајБлу пак е негов внук. Нивната музика вклучува тема на забави и пиење, и најчесто стилот на групата се однесува како „рок забава“.
lm.jpg

Еве некои хитови:
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,347
113
Софија
Многу сакам да одам на концерт. Летото што помина растур направија, Се надевам и следново ќе биде така. :cool: Се ежам дур им ги слушам песните.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: LMFAO and maculka

maculka

Полноправен Член
24 февруари 2012
60
89
18
aбе не ми поминувa ден без да ги слушам ко дневнa дoзa ми се :rofl и јас сакам да им одам на концерт :( a сакам зa 1ви Aприл да се мaскирaм вo рoбoтoт :giggle тaкoв ми е плaнoт
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: LMFAO and Marick14

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,347
113
Софија
aбе не ми поминувa ден без да ги слушам ко дневнa дoзa ми се :rofl и јас сакам да им одам на концерт :( a сакам зa 1ви Aприл да се мaскирaм вo рoбoтoт :giggle тaкoв ми е плaнoт

Не ми кради идеа за 1 Април. :rofl


Рока кај мене дома сараундот, поготово првата. :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: maculka

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,053
1,183
Не ги слушам многу, но каде и да излезеш нивна песна. Највеќе ја пуштаат I'm sexy and I know it, па и не е толку лоша. Исто интересна е и Party rock мислам се викаше. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: InnaLaurie

InnaLaurie

Истакнат Член
12 март 2012
281
322
363
28
На некој пуст остров
Не ги слушам многу, но каде и да излезеш нивна песна. Највеќе ја пуштаат I'm sexy and I know it, па и не е толку лоша. Исто интересна е и Party rock мислам се викаше. :)
Ги слушам и дома, зависи од расположение, но поретко, не ми се богзнај што.