League of legends

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Не начекав ваква тема за оваа (заразна) игра, па се решив да отворам, ако има некој/а и да изиграме по некоја партија.


Значи Leauge of legends е мултиплеер игра, стратешка со тепачки. Имаш шампиони, неколку бесплатни на почеток и со текот на игрите земаш парички и си купуваш. Има неколку видови на шампиони, но наједноставната поделба е дека се делат на: - тепачи/carry
-тенк
-поддржувачи/сапортери

Ако нешто повеќе Ве интересира за играта, еве ја официјалната страна и од каде може да ја симнете.
http://eune.leagueoflegends.com/


Со почит,

league_of_legends__sona_by_murasaki_hoshi-d7itsy3.jpg


 

BioTrpe

Истакнат Член
29 октомври 2015
252
173
143
Bullshit game .. same for DotA 2 :)
Тава ти е .. врати си се на ДотА кец и чао пријатно ...
Иначе за Boobs имаш петкица
 

EmilijaS

Староседелец
20 јануари 2016
65
39
1,028
24
Јас ја играм играва веќе неколку месеци, сеуште не играм на ранк, се држам до нормалното. Омилени херои за играње ми се:
Vladimir
upload_2016-1-26_11-14-18.png
Pantheon
upload_2016-1-26_11-15-14.png
Jinx
upload_2016-1-26_11-16-25.png

Morgana
upload_2016-1-26_11-17-0.png

Janna
upload_2016-1-26_11-17-40.png

Annie
upload_2016-1-26_11-18-22.png

Претежно играм горе или долу support.
 
  • Like
Реакции: Struggler

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Сличен тип ко мене, дај nickname, може да изиграме, и јас ретко играм ranked. :)
 

EmilijaS

Староседелец
20 јануари 2016
65
39
1,028
24
Сличен тип ко мене, дај nickname, може да изиграме, и јас ретко играм ranked. :)
EmilijaS ми е ако не се лажам, само ова ми е втор акаунт па уште немам левел. Претходниот и брат ми ми играше па ми го зафркна на големо ама сега па наново доста тешко ми е да кревам. Мн неогранизирани тимој ми се паѓат. :frantic
Со кој играш ти најмногу? Јас и не ги пишев баш редоследно, Владимир ми е сепак еден во секој случај ама во последно неможам некако да победам со него, а не читам patch notes можно е да ми го имат ослабено, колку и да го билдам не оди. За supp најчесто ја играм Morgana па Janna. Варус не го спомнав, него го играм средина ко ќе морам или долу. Ама претежно сакам да играм горе, ако не сум горе пополнувам место, а се знај кај е празно. Долу supp. :unsure
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
EmilijaS ми е ако не се лажам, само ова ми е втор акаунт па уште немам левел. Претходниот и брат ми ми играше па ми го зафркна на големо ама сега па наново доста тешко ми е да кревам. Мн неогранизирани тимој ми се паѓат. :frantic
Со кој играш ти најмногу? Јас и не ги пишев баш редоследно, Владимир ми е сепак еден во секој случај ама во последно неможам некако да победам со него, а не читам patch notes можно е да ми го имат ослабено, колку и да го билдам не оди. За supp најчесто ја играм Morgana па Janna. Варус не го спомнав, него го играм средина ко ќе морам или долу. Ама претежно сакам да играм горе, ако не сум горе пополнувам место, а се знај кај е празно. Долу supp. :unsure
Сеа само што изиграв.

http://matchhistory.eune.leagueoflegends.com/en/#match-details/EUN1/1332857244/219226959

Pantheon igrav, иначе во последно време играм само тепачи и топ, значи Pantheon, Olaf, Garen...
 
  • Like
Реакции: EmilijaS