1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

League of legends

Дискусија во форумот 'Игри' започната од Struggler, 20 декември 2015.

1. Struggler

Struggler Староседелец

Зачленет на:
    19 јануари 2013
    Мислења:
    1,755
    Допаѓања:
    1,002
    Не начекав ваква тема за оваа (заразна) игра, па се решив да отворам, ако има некој/а и да изиграме по некоја партија.

Значи Leauge of legends е мултиплеер игра, стратешка со тепачки. Имаш шампиони, неколку бесплатни на почеток и со текот на игрите земаш парички и си купуваш. Има неколку видови на шампиони, но наједноставната поделба е дека се делат на: - тепачи/carry
    -тенк
    -поддржувачи/сапортери

Ако нешто повеќе Ве интересира за играта, еве ја официјалната страна и од каде може да ја симнете.
    http://eune.leagueoflegends.com/

Со почит,

league_of_legends__sona_by_murasaki_hoshi-d7itsy3.jpg

2. BioTrpe

BioTrpe Истакнат Член

Зачленет на:
    29 октомври 2015
    Мислења:
    252
    Допаѓања:
    173
    Bullshit game .. same for DotA 2 :)
    Тава ти е .. врати си се на ДотА кец и чао пријатно ...
    Иначе за Boobs имаш петкица

3. EmilijaS

EmilijaS Истакнат Член

Зачленет на:
    20 јануари 2016
    Мислења:
    65
    Допаѓања:
    39
    Јас ја играм играва веќе неколку месеци, сеуште не играм на ранк, се држам до нормалното. Омилени херои за играње ми се:
    Vladimir
    upload_2016-1-26_11-14-18.png
    Pantheon
    upload_2016-1-26_11-15-14.png
    Jinx
    upload_2016-1-26_11-16-25.png

Morgana
    upload_2016-1-26_11-17-0.png

Janna
    upload_2016-1-26_11-17-40.png

Annie
    upload_2016-1-26_11-18-22.png

Претежно играм горе или долу support.

На Struggler му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Struggler

Struggler Староседелец

Зачленет на:
    19 јануари 2013
    Мислења:
    1,755
    Допаѓања:
    1,002
    Сличен тип ко мене, дај nickname, може да изиграме, и јас ретко играм ranked. :)

5. EmilijaS

EmilijaS Истакнат Член

Зачленет на:
    20 јануари 2016
    Мислења:
    65
    Допаѓања:
    39
    EmilijaS ми е ако не се лажам, само ова ми е втор акаунт па уште немам левел. Претходниот и брат ми ми играше па ми го зафркна на големо ама сега па наново доста тешко ми е да кревам. Мн неогранизирани тимој ми се паѓат. :frantic
    Со кој играш ти најмногу? Јас и не ги пишев баш редоследно, Владимир ми е сепак еден во секој случај ама во последно неможам некако да победам со него, а не читам patch notes можно е да ми го имат ослабено, колку и да го билдам не оди. За supp најчесто ја играм Morgana па Janna. Варус не го спомнав, него го играм средина ко ќе морам или долу. Ама претежно сакам да играм горе, ако не сум горе пополнувам место, а се знај кај е празно. Долу supp. :unsure

6. Struggler

Struggler Староседелец

Зачленет на:
    19 јануари 2013
    Мислења:
    1,755
    Допаѓања:
    1,002
    Сеа само што изиграв.

http://matchhistory.eune.leagueoflegends.com/en/#match-details/EUN1/1332857244/219226959

Pantheon igrav, иначе во последно време играм само тепачи и топ, значи Pantheon, Olaf, Garen...

На EmilijaS му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: