1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

League of legends

Дискусија во форумот 'Игри' започната од Struggler, 20 декември 2015.

 1. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Не начекав ваква тема за оваа (заразна) игра, па се решив да отворам, ако има некој/а и да изиграме по некоја партија.


  Значи Leauge of legends е мултиплеер игра, стратешка со тепачки. Имаш шампиони, неколку бесплатни на почеток и со текот на игрите земаш парички и си купуваш. Има неколку видови на шампиони, но наједноставната поделба е дека се делат на: - тепачи/carry
  -тенк
  -поддржувачи/сапортери

  Ако нешто повеќе Ве интересира за играта, еве ја официјалната страна и од каде може да ја симнете.
  http://eune.leagueoflegends.com/


  Со почит,

  league_of_legends__sona_by_murasaki_hoshi-d7itsy3.jpg


   
 2. BioTrpe

  BioTrpe Истакнат Член

  Зачленет на:
  29 октомври 2015
  Мислења:
  252
  Допаѓања:
  173
  Bullshit game .. same for DotA 2 :)
  Тава ти е .. врати си се на ДотА кец и чао пријатно ...
  Иначе за Boobs имаш петкица
   
 3. EmilijaS

  EmilijaS Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 јануари 2016
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  39
  Јас ја играм играва веќе неколку месеци, сеуште не играм на ранк, се држам до нормалното. Омилени херои за играње ми се:
  Vladimir
  upload_2016-1-26_11-14-18.png
  Pantheon
  upload_2016-1-26_11-15-14.png
  Jinx
  upload_2016-1-26_11-16-25.png

  Morgana
  upload_2016-1-26_11-17-0.png

  Janna
  upload_2016-1-26_11-17-40.png

  Annie
  upload_2016-1-26_11-18-22.png

  Претежно играм горе или долу support.
   
  На Struggler му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Сличен тип ко мене, дај nickname, може да изиграме, и јас ретко играм ranked. :)
   
 5. EmilijaS

  EmilijaS Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 јануари 2016
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  39
  EmilijaS ми е ако не се лажам, само ова ми е втор акаунт па уште немам левел. Претходниот и брат ми ми играше па ми го зафркна на големо ама сега па наново доста тешко ми е да кревам. Мн неогранизирани тимој ми се паѓат. :frantic
  Со кој играш ти најмногу? Јас и не ги пишев баш редоследно, Владимир ми е сепак еден во секој случај ама во последно неможам некако да победам со него, а не читам patch notes можно е да ми го имат ослабено, колку и да го билдам не оди. За supp најчесто ја играм Morgana па Janna. Варус не го спомнав, него го играм средина ко ќе морам или долу. Ама претежно сакам да играм горе, ако не сум горе пополнувам место, а се знај кај е празно. Долу supp. :unsure
   
 6. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Сеа само што изиграв.

  http://matchhistory.eune.leagueoflegends.com/en/#match-details/EUN1/1332857244/219226959

  Pantheon igrav, иначе во последно време играм само тепачи и топ, значи Pantheon, Olaf, Garen...
   
  На EmilijaS му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: