Lana Del Rey | Црнобело Форум

Lana Del Rey

InnaLaurie

Истакнат Член
12 март 2012
281
322
363
28
На некој пуст остров
Елизабет Грант (англиски: Elizabeth Grant), попозната како Лана Дел Реј (родена на 21 јуни, 1986 во Лејк Плејсид, New York, САД) e Американскапејачка и текстописец. Лана е опишана како "самонаречена ганкста Ненси Синатра" и ги наведува Бритни Спирс, Елвис Присли и Курт Кобејн како нејзини најголеми музички влијанија.
извор: Википедија
Моментално моја омилена пеачка, многу често ја слушам.
Омилени песни:
 

Nikola

Полноправен Член
20 февруари 2012
59
41
18
Skopje
И мене ми е една од омилените пејачки. Прекрасен глас! ♥
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: InnaLaurie

Nikola

Полноправен Член
20 февруари 2012
59
41
18
Skopje
Антипатична ми е.
Имам преслушано неколку песни, ама ништо посебно не се.
Просечен глас, просечни песни...
За разлика од некои нафурани “пејачки“ подобра е и тоа многу.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky

Angiie

Истакнат Член
16 февруари 2012
506
639
93
За девојкава прочитав неодамна на друг форум. Од тие песно што ги преслушав, ми се допаѓа.
 

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,204
423
Дома пред Пц
од пејачкава ја знам само песната born to die и ми е хит така неделава:)
иначе не се интересираммн за неа:)
 

Party Poison

Истакнат Член
20 февруари 2012
140
142
343
Video games и You can be the boss ми се омилени од четирите песни што ги знам од неа
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: InnaLaurie