Hurts | Црнобело Форум

Hurts

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Hurts се британски бенд формиран во 2009 година.
И покрај тоа што се прилично нов бенд мене заедно со The king of leon ми се омилени.
Еве кои некои од песните што најмногу ги сакам
оваа ми е најубава
Ваше мислење за Hurts, која е ваша омилена песна од нив и по некоја новост за нив, тоа е она на што би требало да се дискутира на оваа тема.
 

cece17

Староседелец
21 февруари 2012
273
204
1,043
Iluminated better that love & wonderfull life мн добар бенд се жалам што не бев тогаш на кале мсм дека настапувааа таму
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 048