1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

House

Дискусија во форумот 'Серии и емисии' започната од Blondie, 19 февруари 2012.

 1. Blondie

  Blondie Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  612
  Допаѓања:
  1,085
  • Опомена: Пишувајте средени и прегледни теми.
  [​IMG]


  „Хаус“
  , познат и како „Доктор Хаус“ (англискиHouse M.D.), е американска медицинска драма која дебитираше на телевизијата Fox на 16 ноември 2004.
  еден прилично несоцијален доктор, специјализиран за дијагностичка медицина, прави се што е потребно за да ги реши случаите кои се пред него и неговиот тим..
  „Доктор Хаус“ е критички прифатена и има високи рејтинзи на гледаност. Беше помеѓу десетте најгледани серии во САД од втората до четврата сезона; во сезоната 2008–09, паѓа на севкупно деветнаесеттото место. Дистрибуирана во 66 држави, „Доктор Хаус“ беше најгледаната телевизиска серија во светот во 2008 година. Серијата се има здобиено со неколку награди, вклучувајќи ги наградите" избор на народот"„Пибоди“, два Златни глобусии четири Еми.

  улоги
  д-р Грегори Хаус Хју Лори
  д-р Алисон Камерон Џенифер Морисон
  д-р Роберт Чејс Џес Спенсер и др.

  Teкстот е на Jackal, јавно му се заблагодарувам на помошта.

  Кога се отвора тема ставајте постер и кратка содржина за серијата.
   
  На smeker, kones, Aristokrat и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,541
  Најдобрата серија што можи да постои според мене :D Штета голема што не ја даваат на нашиве програми :lut
   
 3. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  ја има мислам на телма... знам дека едно време ја даваја ама дали уште не знам.. инаку ја има на фокс лајф.... најјак е хаус пошо цело време ги заебава тие докторите други...
   
  На Scars31 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,541
  Да знам дека ја даваат на телма и на фокс лајф,но мислам дека ги даваат постарите епизоди ако не се лажам.:cool:
   
 5. Lorejn

  Lorejn Полноправен Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  66
  Допаѓања:
  82
  На фокс лајф малку понови се мислам, не знам која сезона е... сеа по втор пат заврши денес, ја репризираа пак. Ама и репризирано си гледав, интересен е Хаус.
   
 6. Дејмон

  Дејмон Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  455
  Допаѓања:
  650
  Да, да. Премногу ја сакам серијава, се познава по аватарот нели. Немам некој посебен коментар, освен тоа што ја препорачувам на секој доколку ја нема гледано да си ја гледа.
  Инаку, на Фокс Лајф во среда од 20:55 ќе се емитува втората епизода од петтата сезона.
  На ХРТ2 се емитува седма сезона, следната епизода е утре од околу 21:40.
  За жал немам информации која сезона е во тек на Телма, ама утре е следната епизода со почеток од 22:35.
  За крај, воведот во темава е постар ама не е лош. Само последните две реченици може да се избришат, затоа што веќе излезена е и осмата сезона. Утре излегува тринаесеттата епизода, за тие кои ја симнуваат на интернет како мене на пример.
   
  На Scars31 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. True_Blood

  True_Blood Upright

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  1,132
  Допаѓања:
  2,396
  Хаус...или го сакаш или ти е одвратен, ама рамнодушен не те остава.
  Мене ми е една од фејворит серии, тој сарказам, медицина и пар ликови скоцани во една серија е просто невозможно да го игнорираш!
   
  На Хоуп*, existence, kones и уште 3 други им се допаѓа ова.
 8. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,541
  А дали можи некој да ми кажи како да ги симнам новите епизоди од Хаус или пак како да ги гледам онлајн ?
   
 9. Blondie

  Blondie Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  612
  Допаѓања:
  1,085
 10. ipopovski

  ipopovski Админ
  Член на администрација

  Зачленет на:
  30 септември 2011
  Мислења:
  1,739
  Допаѓања:
  2,349
  Дечки, знае некој кога излегува следната (15) епизода?
   

Сподели: