House

Blondie

Староседелец
19 февруари 2012
612
1,085
1,093
Опомена: Пишувајте средени и прегледни теми.
House-MD.jpg



„Хаус“
, познат и како „Доктор Хаус“ (англискиHouse M.D.), е американска медицинска драма која дебитираше на телевизијата Fox на 16 ноември 2004.
еден прилично несоцијален доктор, специјализиран за дијагностичка медицина, прави се што е потребно за да ги реши случаите кои се пред него и неговиот тим..
„Доктор Хаус“ е критички прифатена и има високи рејтинзи на гледаност. Беше помеѓу десетте најгледани серии во САД од втората до четврата сезона; во сезоната 2008–09, паѓа на севкупно деветнаесеттото место. Дистрибуирана во 66 држави, „Доктор Хаус“ беше најгледаната телевизиска серија во светот во 2008 година. Серијата се има здобиено со неколку награди, вклучувајќи ги наградите" избор на народот"„Пибоди“, два Златни глобусии четири Еми.

улоги
д-р Грегори Хаус Хју Лори
д-р Алисон Камерон Џенифер Морисон
д-р Роберт Чејс Џес Спенсер и др.

Teкстот е на Jackal, јавно му се заблагодарувам на помошта.

Кога се отвора тема ставајте постер и кратка содржина за серијата.
 

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
Најдобрата серија што можи да постои според мене :D Штета голема што не ја даваат на нашиве програми :lut
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
ја има мислам на телма... знам дека едно време ја даваја ама дали уште не знам.. инаку ја има на фокс лајф.... најјак е хаус пошо цело време ги заебава тие докторите други...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Scars31

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
Да знам дека ја даваат на телма и на фокс лајф,но мислам дека ги даваат постарите епизоди ако не се лажам.:cool:
 

Lorejn

Полноправен Член
15 февруари 2012
68
82
18
На фокс лајф малку понови се мислам, не знам која сезона е... сеа по втор пат заврши денес, ја репризираа пак. Ама и репризирано си гледав, интересен е Хаус.
 

Дејмон

Староседелец
16 февруари 2012
456
650
1,093
Unknown
Да, да. Премногу ја сакам серијава, се познава по аватарот нели. Немам некој посебен коментар, освен тоа што ја препорачувам на секој доколку ја нема гледано да си ја гледа.
Инаку, на Фокс Лајф во среда од 20:55 ќе се емитува втората епизода од петтата сезона.
На ХРТ2 се емитува седма сезона, следната епизода е утре од околу 21:40.
За жал немам информации која сезона е во тек на Телма, ама утре е следната епизода со почеток од 22:35.
За крај, воведот во темава е постар ама не е лош. Само последните две реченици може да се избришат, затоа што веќе излезена е и осмата сезона. Утре излегува тринаесеттата епизода, за тие кои ја симнуваат на интернет како мене на пример.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Scars31

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Хаус...или го сакаш или ти е одвратен, ама рамнодушен не те остава.
Мене ми е една од фејворит серии, тој сарказам, медицина и пар ликови скоцани во една серија е просто невозможно да го игнорираш!
 

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
А дали можи некој да ми кажи како да ги симнам новите епизоди од Хаус или пак како да ги гледам онлајн ?
 

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,763
2,409
1,133
www.crnobelo.com
Дечки, знае некој кога излегува следната (15) епизода?