Halestorm | Црнобело Форум

Halestorm

Дејви

Член со 30 казнени поени
10 март 2016
304
185
43
Halestorm e амерички бенд, рок бенд од Пенсилванија составен од лидерот Лизи Хејл, нејзиниот брат на тапани Арџеј хеил, гитаристот Џо Хотингер и басистот Џош Смит. Во април 2009 го издаваат својот прв албум со помош на Атлантик Рекордс а во 2012 ја добиваат престижната греми награда за најдобра Хард Пок изведба во живо. Бендот е добро познат по нивните нон стоп турнеи во живо често изведувајки и до 250 настапи на годишно ниво. Од тука и еден од нај моќните вокали во женска рок категорија на денешницата како што нејзините фанови милуваат да ја наречат вокалистката на составот.
Се а се, освежување на музичката сцена и бенд вреден за достојно внимание. 
  • Ми се допаѓа
Реакции: EmilijaS

EmilijaS

Староседелец
20 јануари 2016
65
39
1,028
26
Песните им ги знам сите напамет.
^Секогаш се восхитувам на енергијата која ја има. Видеово веќе напамет го знам.
Омилена песна ми стој од новиот албум:
И најубав видеозапис, пак од новиот албум:

(inlove)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Дејви

Beauty&Beast

Староседелец
11 септември 2015
739
808
1,103
Најпознатата нивна песна не сте ја ставиле во темава :)

I don't miss you, I miss the misery! ;)