1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Halestorm

Дискусија во форумот 'Групи' започната од Дејви, 11 март 2016.

 1. Дејви

  Дејви Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  10 март 2016
  Мислења:
  308
  Допаѓања:
  187
  Halestorm e амерички бенд, рок бенд од Пенсилванија составен од лидерот Лизи Хејл, нејзиниот брат на тапани Арџеј хеил, гитаристот Џо Хотингер и басистот Џош Смит. Во април 2009 го издаваат својот прв албум со помош на Атлантик Рекордс а во 2012 ја добиваат престижната греми награда за најдобра Хард Пок изведба во живо. Бендот е добро познат по нивните нон стоп турнеи во живо често изведувајки и до 250 настапи на годишно ниво. Од тука и еден од нај моќните вокали во женска рок категорија на денешницата како што нејзините фанови милуваат да ја наречат вокалистката на составот.
  Се а се, освежување на музичката сцена и бенд вреден за достојно внимание.

   
  На EmilijaS му/ѝ се допаѓа ова.
 2. EmilijaS

  EmilijaS Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 јануари 2016
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  39
  Песните им ги знам сите напамет.

  ^Секогаш се восхитувам на енергијата која ја има. Видеово веќе напамет го знам.
  Омилена песна ми стој од новиот албум:

  И најубав видеозапис, пак од новиот албум:


  (inlove)
   
  На Дејви му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Дејви

  Дејви Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  10 март 2016
  Мислења:
  308
  Допаѓања:
  187
 4. Beauty&Beast

  Beauty&Beast Староседелец

  Зачленет на:
  11 септември 2015
  Мислења:
  732
  Допаѓања:
  798
  Најпознатата нивна песна не сте ја ставиле во темава :)

  I don't miss you, I miss the misery! ;)

   

Сподели: