GRID 2

Ви се допаѓа ли новиот дел од GRID?


  • Total voters
    9

niche123

Истакнат Член
7 март 2013
32
6
108
Нов хит!
според мене и првиот и овој дел се одлични
браво codemasters одлична работа.
оцена од 1-10 според вас и мислење?

еве ви и гејмплејче :cool:

јас ја играм со џојстиче Logitech Precision она виолетовото;вакво:
 
  • Like
Реакции: emzzy

Kanasai

Полноправен Член
8 мај 2013
38
19
8
24
Многу е јака играта и графика и ефекти топ е се. Само што малку е потешко за контролирање на тастатура а на џојстик немам пробано ниту на волан. Препорачувам на сите што имаат малку подобро компјутерче да ја пробаат (happy)
 

Snow

Староседелец
29 април 2012
677
440
1,073
Марс
Многу е јака играта и графика и ефекти топ е се. Само што малку е потешко за контролирање на тастатура а на џојстик немам пробано ниту на волан. Препорачувам на сите што имаат малку подобро компјутерче да ја пробаат (happy)
Тешко на тастатура ? Иди пробај на волан па после збори :D

Иначе кој игра Multiplayer нека ме add на Стим: PacMan246.
Доколку не знаете како да ја играте Multiplayer без да ја купувате пишете ми во ПП ќе ви дадам инструкции. ;)
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,685
3,863
1,183
Тапа ми е ептен играта .. и гејмплеј и контроли и се. А flashback .. најтапа нешто. deleted 5 mins after installing.