Good Mythical Morning

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
"Good Mythical Morning" е една од најпопуларните talk-show емисии на Youtube со 6 ипол милиони сабскрајбери и со над 600 видео клипови издадени почнувајќи од 2011 година, па се до денес.

good mythical morning logo 1.jpg

Нејзини водители се Rhett & Link и тие имаат уште еден популарен Youtube канал кој се вика "Rhett and Link" со над 3.000.000. сабскрајбери.

urlrhett and link logo.jpg rhett & link.jpg

Тие се најпознати по оние видео клипови со наслов "Will it *нешто*?" (на пример, "Will it pizza?") каде што дегустираат јадења искомбинирани од незамисливи работи кои никогаш не би ви текнало да ги пробате, но затоа и служат Рет и Линк, да пробаат и да ни кажат, за да не мора ние тоа да го сториме.


Will It Cereal?; Will It Ice Cream Sandwich?; Will It Taco?; Will It Popsicle?; Will It Donut?;...
Тие исто така прават разни предизвици, не информираат за чудни работи, играат луди игри; секогаш, на свој уникатен начин успеваат да не насмеат и да не internetain us. Еве неколку од моите омилени клипови:


Дали ја пратите оваа емисија?
Дали ви се допаѓа или не?
Што е тоа што најмногу/најмалце ви се допаѓа во врска со GMM и Rhett и Link?
Кои се вашите омилени клипчиња?

You know what time it is!
 

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
Имам гледано неколку нивни видеа. Последното што го гледав беше Will it deep fry? Но, некако не ми беа интересни. Затоа не ги гледам повеќе.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Пред 2 недели ја започнаа 8та сезона!

Ммммм, путер од кикирикиииии.
Ко ќе ми текне само дека на работа идем во јавно веце и секој ден го допирам "штеќерот" за да запалам светло и затварам врата (језда увек со лакотот) и го притискам копчето за пуштање вода... иууууууууу.
Се изгледа боље у џелатин некако.... освен очите, бљак.
Ми се пријаде храна за птици.
 

EmilijaS

Истакнат Член
20 јануари 2016
65
39
128
24
О.М.И.Л.Е.Н.И.
Ги гледам редовно, секое утро. Ако видам дека неколку видеа немам изгледано - ги гледам одма. Порано не ги гледав Good Mythical MORE, па сега повеќе ги гледам нив, ама сепак Good Mythical Morning ми е далеку подобро. Неможам да издвојам омилено видео, сите се прекрасни на некој свој начин, ама можам да речам дека најмногу сум се смеела кога правеа јога.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Буквално, не постои подобар начин да си го подобрам расположението во текот на денот. Инаку, и јас го обожавам Good Mythical More каналот, таму се поопуштени и не им се исценирани муабетите и затоа, често има повеќе смешки. Најомилен дел ми е GMMore во четврток, кога споделуваат fan mail и ставаат објект во музејот (ќе постирам друг пат некоја епизода). Еве нешто интересно од пред некој ден:

Главната епизода:


GMMore епизодата, каде што снимаат разни звуци:


Резултатот (песната):Инаку, имаат уште еден канал - EXTRAS-RhettandLink - каде што нивната екипа покажува како ги спремаат епизодите, односно сцени позади емисијата. Интересно е да се запознаат членовите на екипата.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Минатата недела оваа ми беше омилената епизода:


Забавно ми беше кога фрлаа стрелки во обид да ја погодат државата. Исто и MORE епизодата не беше лоша, со good mythical special condiment.


Исто, се згазив од смеење на епизодава:


Доста прецизни (и брзи) беа со оглед на тоа дека беа со прекриени очи. Смешно беше и кога Алекс и Мајк пробуваа да го научат Рет како да молдира глина, добра беше и епизодата во good mythical crew кај што самите они двајца ќе отидат да учат кај професионалец.