G.C.B

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Немајќи што да гледам,случајно налетав на G.C.B(Good Christian Bitches) на Фокслајф. Комедија која ја прикажува суровата реалност на мошне комичен и забавен начин. Серијата започнува со смртта на Бил Ваун и неговата љубовница.Бил е обвинет за огромна кражба,и неговата сопруга Аманда е мета на таблоидите: Дали и прекрасната вдовица е дел од измамата? Со намера да избегне скандал и во потрага по малку мир,Аманда и нејзините две деца се враќаат во Далас,градот каде што таа го поминала своето детство.Но Аманда не е свесна за големиот број на непријатели од средношколските денови,кои сеуште не заборавиле каква кучка била таа порано.
Сочувствував со Аманда бидејќи нејзиниот навидум совршен живот се распадна,таа нема повеќе никого и може да рачуна само на своите деца.Ми се допадна тоа што животот е опишан толку реално,како е прикажана злобата на луѓето,како родителите се мешаат во секоја одлука на Аманда,како е прикажан животот навистина.Ова е дефинитивно една животна приказна која ни ја прикажува во целосен поглед реалноста.Без цензура.
А Аманда е уауу,мислам дека и да не беше добра серијата пак би ја гледал само поради неа.Не верувам дека има некој на кого не би му се допаднала :)

115.jpg

24.jpg
 

The High Commander

Староседелец
2 мај 2012
206
131
1,043
123
Глумицава ја знам од Taladega Night - The Ballad of Ricky Bobby (закон филмче) и мислам дека засекогаш ќе ми остане во сеќавање како користољубива плавуша.
А оваа серија уште ја немам начекано....
Во колку ја даваат?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Глумицава ја знам од Taladega Night - The Ballad of Ricky Bobby (закон филмче) и мислам дека засекогаш ќе ми остане во сеќавање како користољубива плавуша.
А оваа серија уште ја немам начекано....
Во колку ја даваат?

Јас ја гледав вчера во девет,а сега гледам на сајтот дека во сабота во осум пак ќе ја дават прва епизода,крајот не им се знае (shake)
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Серијава ми изгледа како многу евтина и лоша копија на Сексот и градот и Очајни домакинки. На Фокс лајф нон стоп ја рекламираат, но не серијава не успеа да ве залаже да ја загледам...
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Серијава ми изгледа како многу евтина и лоша копија на Сексот и градот и Очајни домакинки. На Фокс лајф нон стоп ја рекламираат, но не серијава не успеа да ве залаже да ја загледам...
Мислам дека се лажеш.Дади и шанса и ќе видиш дека не е толку лоша серијата.