Ezel (2009)

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Не сум нешто добар во отворање на тема, но би сакал да отворам тема за една од поинтересните турски серии кои изненадиле позитивно и на imdb има висока оцена. http://www.imdb.com/title/tt1534360/

Во серијата воведот се работи за едно момче кое го излажале и наместиле другарите и љубената. Тој лежи одредено време во затвор и потоа излегува од затвор, но како нов човек, бидејќи изврши пластична хирургија и е сосема нов човек. Од каде парите за пластична хирургија и се друго што следува во серијата која е полна со игри и интриги?

Еден тежок криминалец и мудрец реши да игра игри и на некој начин да му помогне на момчето да ја оствари својата цел, а тоа е да му се освети на пријателите и љубената. Дали ќе му се освети и дали нема да потклекне повторно пред љубената?


П.с не ми е догледана.





Дали некој ја гледа серијата?
(се надевам ќе се најди некој да пиши или убедам да почне да ја гледа)
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Пак ја даваат? Има интересна приказна ама сето тоа протолкувано во серија јок, подобро ќе било да направеле игран филм во неколку дела него ли вака да тупат у место 100 и кусур епизоди
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
не ја догледав но не ми се чини за една од подобрите турски серии
приказната за тоа дека бил измамен од пријателите па подоцна се враќа е океј
но распоредот во 200 епизоди и одолговлекувањето и стоењето на дејствието во едно исто место први серијата да здосадува
како што кажа Notice подобро би било филм да направеле
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
не ја догледав но не ми се чини за една од подобрите турски серии
приказната за тоа дека бил измамен од пријателите па подоцна се враќа е океј
но распоредот во 200 епизоди и одолговлекувањето и стоењето на дејствието во едно исто место први серијата да здосадува
како што кажа Notice подобро би било филм да направеле

Е кои се подобрите турски серии?
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Карадај.

За Езел иначе признавам дека ја гледав, единствена турска серија што ја гледав иако ме нервираше синхронизацијата. Добра е, добар крај има.

За тебе, но ме интересираше членот Makedonec бидејќи рече дека не му се чинело дека е една од подобрите турски серии. Од тоа што досеа имам изгледано турско (Карадај немам воопшто гледано) мислам дека е од подобрите.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
За тебе, но ме интересираше членот Makedonec бидејќи рече дека не му се чинело дека е една од подобрите турски серии. Од тоа што досеа имам изгледано турско (Карадај немам воопшто гледано) мислам дека е од подобрите.
Се зафркавав, Карадај немам гледано, само Езел.
 

mspasenoski

Староседелец
19 февруари 2013
442
701
1,103
36
Карпош - Влае
Одлична серија многу научив од нејзе, илјада книги да прочитав немаше толку да научам колку од серијата.