Euro Truck Simulator 2

Рушен

Активен Член
22 октомври 2012
181
124
43
Патувате низ Европа, како вистински крал. Вие сте во улога на возач на камион кој превезува различни товари од едно место на друго, со камион секако.
Велика Британија, Франција, Белгија, Холандија, Луксембург, Германија, Полска, Чешка, Австрија, Швајцарија и Италија се земјите во кои превезувате различни товари.

Можете да основате своја фирма во која ќе купите возачи и камиони и тие ќе возат за вас, вие сте како газда.
Побарувања:

OS: Windows XP / Windows Vista / Windows 7

Processor: 2.4 GHz Intel® Core™2 Duo E4400 or 2.4 GHz AMD Athlon™ 64 X2 3800+

Memory: 2 GB RAM

Graphics: 256 MB DirectX 9 / GeForce 7600 GT-class equivalent or better or ATI Radeon™ HD 2600 XT

DirectX®:9.0

Hard Drive: 2 GB HD space

Sound: DirectX 9.0c-compliant


Линк за симнување http://zamunda.net/details.php?id=327145&hit=1

Ќе ви треба код за да ја вклучите играта, во спротивно ќе морате да ја играте ДЕМО. Но јас ќе ви го обезбедам кодот. Повелете: THWYR-Y553Q-71V7H-L8KLL-4KFXE
 
  • Like
Реакции: kizzo and Sober_Soul +_+

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,697
13,878
973
Пред неколко године извади овакфу игру, бриии ама е заебано да се паркира камион : ) hah
ама извадија сам некоју промо верзију што гу играш само 1 месец и после тој ти тражи да гу купиш оргинал преко интернет
Мене и такој камион ми фати прашину, кој ке путуе бре викам по Европу : )
и такој брат, анинстал ву лупна тк и не сам ни помислија више да гу ваду
А не е лоша, не е ни добра : )
 

Рушен

Активен Член
22 октомври 2012
181
124
43
Дај ставете ваш gameplay :zelen. Да видиме како возите. Мој гејмплеј утре можи ќе поставам, да видите шо неискусен возач сум.
 

mountian

Полноправен Член
30 јануари 2013
57
30
18
Леле играваа ако немате слободно време ќе ви летне за секунда времето по ж 2 саата да извозиш една мисија.
 

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,566
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
ја игра уште некој играва?:)
јас ја играв до пред да го форматирам
интересна е.....али тешка е не е како претходните :)
ама у споредба до другите има јака графика,доста солидни ефекти и доста реално е направен секој камион :)
 
  • Like
Реакции: toby2