Entourage

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Dexter и Entourage, двете најдобри серии направени некогаш, според мене. Entourage има 8 сезони во кои го следиме животот, кариерата и патот до успехот на главниот лик Винс Чејс, актер по професија, и сите оние околу него кои му помагаат да го постигне сето она што го сака. Негови придружници се брат му Џони "Драма" Чејс, не толку успешен актер, најдобриот другар уште од детството Ерик "И" Марфи кој вооедно му е и менаџер, уште еден добар другар Тртл кој вооедно му е и возач, и неговиот агент Ари Голд.​
600full-entourage-poster.jpg
 

Дејмон

Староседелец
16 февруари 2012
456
650
1,093
Unknown
Ја гледав, ама ја немам завршено. До 6та сезона негде сум ми се чини, треба да проверам пак. Ама ептен е јака серијава, една од моите омилени. Најинтересен лик ми е Ари, со тие негови зафркавања кон Лојд.. како само се имам смеено. Во секој случај, една од подобрите серии кои се направени. Мора да ја догледам деновиве.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: DarkPassenger

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Ја гледав, ама ја немам завршено. До 6та сезона негде сум ми се чини, треба да проверам пак. Ама ептен е јака серијава, една од моите омилени. Најинтересен лик ми е Ари, со тие негови зафркавања кон Лојд.. како само се имам смеено. Во секој случај, една од подобрите серии кои се направени. Мора да ја догледам деновиве.
И мене Ари ми е најомилен! Работите што ги кажува, начинот на кој ги кажува, иразите на лицето што ги прави, гестовите... :rofl
Јас сите 8 сезони ги изгледав во рок од 2/3 недели, не можев едноставно да престанам да гледам. :sreken Малце крајот не ми е погоден, ае да не издавам што се случува. Се планира и филмче да направат, едвај чекам!​
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Дејмон

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
509
803
693
Го имам гледано, но не целосно, не сите сезони. Кога ќе го затекнам на Фокс Лајф :) Одамна го немам гледано, можеби и веќе не го емитуваат :D
А инаку интересна серија, интересни прекари :D