1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Entourage

Дискусија во форумот 'Серии и емисии' започната од MissChievous, 2 март 2012.

 1. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Dexter и Entourage, двете најдобри серии направени некогаш, според мене. Entourage има 8 сезони во кои го следиме животот, кариерата и патот до успехот на главниот лик Винс Чејс, актер по професија, и сите оние околу него кои му помагаат да го постигне сето она што го сака. Негови придружници се брат му Џони "Драма" Чејс, не толку успешен актер, најдобриот другар уште од детството Ерик "И" Марфи кој вооедно му е и менаџер, уште еден добар другар Тртл кој вооедно му е и возач, и неговиот агент Ари Голд.​
  [​IMG]
   
 2. Дејмон

  Дејмон Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  455
  Допаѓања:
  650
  Ја гледав, ама ја немам завршено. До 6та сезона негде сум ми се чини, треба да проверам пак. Ама ептен е јака серијава, една од моите омилени. Најинтересен лик ми е Ари, со тие негови зафркавања кон Лојд.. како само се имам смеено. Во секој случај, една од подобрите серии кои се направени. Мора да ја догледам деновиве.
   
  На DarkPassenger му/ѝ се допаѓа ова.
 3. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  И мене Ари ми е најомилен! Работите што ги кажува, начинот на кој ги кажува, иразите на лицето што ги прави, гестовите... :rofl
  Јас сите 8 сезони ги изгледав во рок од 2/3 недели, не можев едноставно да престанам да гледам. :sreken Малце крајот не ми е погоден, ае да не издавам што се случува. Се планира и филмче да направат, едвај чекам!​
   
  На Дејмон му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  Го имам гледано, но не целосно, не сите сезони. Кога ќе го затекнам на Фокс Лајф :) Одамна го немам гледано, можеби и веќе не го емитуваат :D
  А инаку интересна серија, интересни прекари :D
   

Сподели: