Emili Sandé

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Шкотска пејачка и текстопосец позната како Емили Санде а целосното име и е Adele Emeli Sandé .Родена е на 10 Март 1987 година. Прва песна со која се прослави е заедничката "Diamond Rings" со раперот Chipmunk.Таа била прва нејзина песна во топ 10 листата на UK Singles Chart. Има пишувано песни за Cher Lloyd, Parade, Susan Boyle, Gabrielle, Preeya Kalidas, Rihanna, Leona Lewis, Alesha Dixon, Cheryl Cole, Tinie Tempah, and Mutya Keisha Siobhan.
Како два најголеми хитови и се сметаат "Read all about it" и "Next to me"
Нејзиниот албум Our Version of Events достигна на врвот во Велика Британија веднаш по неговото пуштање во Февруари 2012та година. Исто така во 2012та година таа настапи на отварањето и затворањето на Олимписките игри во Лондон.
Ова е нејзиниот веб сајт: http://www.emelisande.com/
emeli%20sande.jpg


Повеќе познати песни: "Daddy" "My kind of love" "Read all about it" "Next to me" "Heaven" "Wonder" "Beneath your beautiful".
Неодамна имаше бесплатен концерт во Котор,Црна Гора,дали можеби некој од вас присуствуваше?
Секоја наредна песна и станува хит.
И го обожавам гласот како и изведбата на песните :)
Дали вие ја слушате?
Која е ваша омилена песна од Емили Санде?
Не можам да ја тргнам од repeat "Wonder"
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Oleri

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,636
5,812
1,153
31
Western Sky, Land of Oz.
Многу ја сакам, ми има преубав глас, сите песни си ги вртам на плејлиста :sreken Еден мал совет, веќе кога е на латиница напишан насловот нека стои Emeli. :) Највеќе си ги сакам овие песни :

 
  • Ми се допаѓа
Реакции: marjan and Oleri