El Cartel de los Sapos/The Snitch Cartel

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Многу добра серија,една од моите омилени.Ја гледав на сител додека ја даваа,сега симнав неколку епизоди па планирам да ја изгледам целата.Се работи за двајца младичи кои влегуваат во светот на дрогата мислејќи дека така ќе влезат во светот на богатите.По некое време Мартин се вљубува во прекрасната Софија и ја освојува со лаги.Таа брзо ја дознава вистината и го тера да бира помеѓу неа и бизнисот со дрога.Интересна серија,поучна и возбудлива.
За сите оние кои се нетрпеливи и не сакаат да симнуваат толку епизоди,можат да го погледнат филмот.
poster+el+cartel+de+los+sapos.jpg


 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Ах шпански јазик, привлекува навелико.
Ќе ја гледам, не знаев дека постоела серијава.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
28
Битола
и јас ја гледав дури беше на сител..а ако можи пратими во пп кај можам да ги најдам новите епизоди
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Ах шпански јазик, привлекува навелико.
Ќе ја гледам, не знаев дека постоела серијава.
Да ја гледаш,нема да се разочараш :)
и јас ја гледав дури беше на сител..а ако можи пратими во пп кај можам да ги најдам новите епизоди
Пратено
Браво бе Давор браво за темава.
Многу добар вовед и обработка.
Одамна не сум прочитала вакво нешто.
Комплименти.
Иначе серијата е многу интересна.
Епа фала :sram
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Martin_MKD and Lena

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,478
5,077
1,153
Wind Of Change
Инетерсна серија. Ја гледав додека ја даваа штета што ја прекинаа иако малце глупо беше со синхронизацијата ама понекогаш ја даваа и на шпански :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Инетерсна серија. Ја гледав додека ја даваа штета што ја прекинаа иако малце глупо беше со синхронизацијата ама понекогаш ја даваа и на шпански :)
Затоа изгледа јас не сум ја забележаааал.... Дека била со сихронизација :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Gemini

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Ако има негде да се гледа онлајн пратете ми линкови и од серијата и од филмот. :)
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Ако има негде да се гледа онлајн пратете ми линкови и од серијата и од филмот. :)
Онлајн не знам каде може да се гледат епизодите,побарај на гугл.Ќе побарам и јас подоцна ако не успееш да се снајдеш :)
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Инетерсна серија. Ја гледав додека ја даваа штета што ја прекинаа иако малце глупо беше со синхронизацијата ама понекогаш ја даваа и на шпански :)
А најмногу се нервирав кога ја даваа само во недела во 2 или 3 часот по полноќ,и јас дремам пред ТВ а очите ме болат,утрето сабајле нашколо бев :(
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Gemini