e-sim

Troll

Нов член
26 март 2012
4
1
3
Browser game во која играчот е во улога на граѓанин на некоја држава (си бира која сака) и секој дневно работи (work) и тренира (train) со тоа од ден на ден играчот станува се посилен.

Новите играчи добиваат по 20 сила (strength), па 10, 5, 2 со што новите играчи можат побрзо да се развијат и да ги стигнат оние постарите играчи.
Моментално Македонија е лошо рангирана со 320 играчи, затоа и барам ваша помош за правење на Baby Boom. Играта е едноставна, брзо сватлива и одзема многу малце време. Многу слична на eRepublik... една од малкуте разлики е тоа што во оваа игра не се купува злато (gold) со ваши-приватни (real life) пари. Заради тоа најважното нешто во играва е државата да има повеќе играчи.
Линк од играта

со кој ке ми бидете мој (referrer) со кој коа ке бидете 7ми левел добивате плус 2 голд, а доколку не влезете преку мене не добивате.
Слика од играта
Има и IRC канал кај што може да ви се помогне во некое време
Пробајте ја, може ке ви се допадне
 
  • Like
Реакции: N|ghtmare_f

3pi0

Староседелец
25 февруари 2012
246
275
1,063
Скопје
akkprosport.mk
кажи ми дали играва е нешто у стил на кантер?
не не не не ...
ова е текст игра...
нешто како мафиа ворс на фејсбук, само што тука билдаш некој замислен карактер...
ми се здосадија вакви игри.. немаат крај, немаат цел :)
 
  • Like
Реакции: The Tramp

Troll

Нов член
26 март 2012
4
1
3
N|ghtmare_f
Бар кликањето е 2 мин работа, не се замараш со ништо :D во случај на досада си кликаш и си одиш на канал да си напраиш муабет со виртуелни пријатели
 

3pi0

Староседелец
25 февруари 2012
246
275
1,063
Скопје
akkprosport.mk
Troll дали со регистрирање преку твојот линк добиваш нешто?
ама не да играм само да се регистрирам...
 

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,358
2,204
423
Дома пред Пц
ете се регнав искликав све живо и диво,,,тепам таму некој а незнам кого :) ј аисторшив силата...се вработив на поле :) ваљда со пченица си иам работа :) и толку...незнам шо понатаму :pomos

а да стигнав и на 2 левел :D
 

3pi0

Староседелец
25 февруари 2012
246
275
1,063
Скопје
akkprosport.mk
јас се регистрирав исто... 4 lvl сум ти го купив лебот што го продаваше
и толку од мене неќу вакви игри 3 клика и толку....
 
  • Like
Реакции: N|ghtmare_f

Troll

Нов член
26 март 2012
4
1
3
Troll дали со регистрирање преку твојот линк добиваш нешто?
ама не да играм само да се регистрирам...
не, коа ке стигнеш 7ми левел мене ми дава 5 голд а на тебе 2 голд. и после секој левел ти добиваш по 5 голд.


ете се регнав искликав све живо и диво,,,тепам таму некој а незнам кого :) ј аисторшив силата...се вработив на поле :) ваљда со пченица си иам работа :) и толку...незнам шо понатаму :pomos

а да стигнав и на 2 левел :D
ништо, толку е... лесно-просто-едноставно :) иначе можеш да отидеш на http://cbe001.chat.mibbit.com/?server=irc.rizon.net&channel=#esim-mkd IRC каналот и да кажеш дека си нова, да ти помогнат околку вработување негде (да ти даваа опрема) и да те ојачаат ако се во можност :cool: и ако имаш било какво прашање, таму прашај има некој 10 дечки што нон стоп се таму и ке ти помогнат во било што

ЕДИТ: имаш и леб и подароци со кој можеш да пукаш повеќе, али дека 1рв ден ти е... немаш голема плата и не можеш да купиш многу