1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

e-sim

Дискусија во форумот 'Игри' започната од Troll, 26 март 2012.

 1. Troll

  Troll Нов член

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  1
  Browser game во која играчот е во улога на граѓанин на некоја држава (си бира која сака) и секој дневно работи (work) и тренира (train) со тоа од ден на ден играчот станува се посилен.

  Новите играчи добиваат по 20 сила (strength), па 10, 5, 2 со што новите играчи можат побрзо да се развијат и да ги стигнат оние постарите играчи.
  Моментално Македонија е лошо рангирана со 320 играчи, затоа и барам ваша помош за правење на Baby Boom. Играта е едноставна, брзо сватлива и одзема многу малце време. Многу слична на eRepublik... една од малкуте разлики е тоа што во оваа игра не се купува злато (gold) со ваши-приватни (real life) пари. Заради тоа најважното нешто во играва е државата да има повеќе играчи.
  Линк од играта

  со кој ке ми бидете мој (referrer) со кој коа ке бидете 7ми левел добивате плус 2 голд, а доколку не влезете преку мене не добивате.
  Слика од играта
  [​IMG]
  Има и IRC канал кај што може да ви се помогне во некое време
  Пробајте ја, може ке ви се допадне
   
  На N|ghtmare_f му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  кажи ми дали играва е нешто у стил на кантер?
   
 3. 3pi0

  3pi0 Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  246
  Допаѓања:
  275
  не не не не ...
  ова е текст игра...
  нешто како мафиа ворс на фејсбук, само што тука билдаш некој замислен карактер...
  ми се здосадија вакви игри.. немаат крај, немаат цел :)
   
  На The Tramp му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Troll

  Troll Нов член

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  1
  N|ghtmare_f
  Бар кликањето е 2 мин работа, не се замараш со ништо :D во случај на досада си кликаш и си одиш на канал да си напраиш муабет со виртуелни пријатели
   
 5. 3pi0

  3pi0 Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  246
  Допаѓања:
  275
  Troll дали со регистрирање преку твојот линк добиваш нешто?
  ама не да играм само да се регистрирам...
   
 6. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  ете се регнав искликав све живо и диво,,,тепам таму некој а незнам кого :) ј аисторшив силата...се вработив на поле :) ваљда со пченица си иам работа :) и толку...незнам шо понатаму :pomos

  а да стигнав и на 2 левел :D
   
 7. 3pi0

  3pi0 Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  246
  Допаѓања:
  275
  јас се регистрирав исто... 4 lvl сум ти го купив лебот што го продаваше
  и толку од мене неќу вакви игри 3 клика и толку....
   
  На N|ghtmare_f му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Troll

  Troll Нов член

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  1
  не, коа ке стигнеш 7ми левел мене ми дава 5 голд а на тебе 2 голд. и после секој левел ти добиваш по 5 голд.


  ништо, толку е... лесно-просто-едноставно :) иначе можеш да отидеш на http://cbe001.chat.mibbit.com/?server=irc.rizon.net&channel=#esim-mkd IRC каналот и да кажеш дека си нова, да ти помогнат околку вработување негде (да ти даваа опрема) и да те ојачаат ако се во можност :cool: и ако имаш било какво прашање, таму прашај има некој 10 дечки што нон стоп се таму и ке ти помогнат во било што

  ЕДИТ: имаш и леб и подароци со кој можеш да пукаш повеќе, али дека 1рв ден ти е... немаш голема плата и не можеш да купиш многу
   

Сподели: