DM маркети во Скопје

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
ДМ-Дрогерие Маркт е ланец на продавници за малопродажба.
543702_358892614169298_1301534909_n.jpg

Ланец кој денес е највисоко етаблиран на Европскиот пазар, а пред цели 40 години во Австрија и Германија отпочнат како семеен бизнис. Денес ДМ-Дрогерие Маркт представува синоним на лидер на пазарите како во Европа, така и во регионот на Југоисточна Европа, каде што во нашето најблиско соседство е присутен во Хрватска со 150 продавници, Босна и Херцеговина со над 40 продавници, Србија 35 продавници и Бугарија.
Брендот ќе се шири и во поголемите градови низ земјава.
Како што информираше Марија Милошеска, менаџер за проширување во "ДМ Македонија", инвестицијата е вредна над милион евра, а првичниот број на вработени е 15 лица кои изминативе 3 месеци се остручуваа во ДМ дрогериите во Србија.

Еве го и нивниот веб сајт: http://www.dm-drogeriemarkt.mk/
Посетивте ли некоја од продавнициве?
Колку сте задоволни од понудените произоди?
Колку сте задоволни од цените на производите?
Дали досег ги користевте производите од DM маркетите?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sugar

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Користам прозводи од ДМ, ми донасаат од Словенија. Кремите за стапала многу помагаат, исто и кремите за раце и лице се убави, имам користено ролони и дезедоранси (не сум баша сигурна за дезодорансите беа на ДМ).
Ефтини, а квалитетни се производите, но овде мислам поскапи ќе бидат.

А да имам и лабела на ДМ, they're perfect :wub
Јас сум многу задоволна, не само јас туку цела фамилија :D
 

TIGERWOMAN31SK

Истакнат Член
3 јули 2012
822
697
93
конечно и кај нас,пред 12 години у германија ги видов.само цените им се послапи и од германија
 

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
138
1,053
Од ДМ имам користено само лабела. Поскапи се, ама се подобри од тие на Авон и Орифлејм.