Deep Purple | Црнобело Форум

Deep Purple

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,053
1,183
Deep Purple е Англиска рок група, формирана е во Хертфорд во 1968година, пионери во хеви металот и хард рокот.
Ви се допага ли овој тип на музика?
Го слушате ли Дип Парпл?
Кои ви се омилени песни?

Друг паат ќе напишам нешто повеќе сега немам време.
 

Jericho

Староседелец
19 февруари 2012
355
465
1,063
Аууу Deep Purple за мене е еден од најдобрите бендови било кога... додуша после 90та навака малце се тапа во поглед на новите ствари и се шлепаат на стара слава ама па сите стари рок бендови го прават тоа. Иначе мора да се пофалам дека ги гледав кога беа тука (во Скопје), мислам 2005 дека беше...
 

Jericho

Староседелец
19 февруари 2012
355
465
1,063
Е за Soldier Of Fortune ми е многу криво што никогаш не ја слушнав во живо, ги гледав и Purple и Whitesnake те и Гилан и Ковердејл и не ја свиреа, срам да им е... рака на срце Гилан не ни беше во состојба да ја пее ама Ковердејл мука немаше како да беше младич го држеше гласот, а песната е негова...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma

Revolution is my name !

Нов член
14 февруари 2012
22
16
3
24
Perfect Strangers,Sometimes I feel like screamin'... Омилени, јас имам цела дискографија на ПЦ исто и неколку плочи...Легенди !:igra

изменето од модераторот, причина напишано на латиница.
 

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Soldier of Fortune ауфффф песнава е совршенство. Оваа би ја издвоила како најубава од Deep purple исто така многу ја сакам и Sometimes I feel like screaming, за Smoke on the water немам коментар легендарна е песнава