Criminal Minds

InnaLaurie

Истакнат Член
12 март 2012
281
322
363
27
На некој пуст остров
Најдобра криминалистичка серија, според мене, ја обожавам. Се емитува на Фокс Крајм, моментално 6 сезона. Се работи за тим од 7 луге, кои создаваат профил за сериски убиец на кој не му се знае идентитетот и на тој начин го фаќаат, навлегуваат во психата на убиецот се додека не дознаат поради која причина тој убива. Секоја епизода е оригинална, уживам да ја гледам. Исто така на почетокот и на крајот на епизодата се цитираат мудри мисли.
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,367
4,942
1,173
Интересна сериичка, ја гледав кога играше на Сител. Различна е од другите серии од тој тип. И посебно ми е интересно што и на почетокот и на крајот од секоја епизода кажуваат по некоја убава мисла. :)
 
  • Like
Реакции: Хоуп* and InnaLaurie

Aristokrat

Староседелец
27 февруари 2012
2,655
3,335
1,153
Јас на Fox Crime ги имам гледано повеќето ако не и сите и можам да кажам една просечна оценка од мене иако ми беше интересна за гледање зашто имаше епизоди што знаеа јако да потфрлат.
Една од најинтересните епизоди што ми остави впечаток е кога ќе убива еден бездомник и ќе се качува на возови и ќе иде од место на место:)
 
  • Like
Реакции: InnaLaurie

zombie#

Полноправен Член
11 април 2012
72
65
18
24
Ја гледав 6тата сезона али сеа веќе и ги испомешаја термините многу и не ја пратам веќе.
 

InnaLaurie

Истакнат Член
12 март 2012
281
322
363
27
На некој пуст остров
Ја гледав 6тата сезона али сеа веќе и ги испомешаја термините многу и не ја пратам веќе.
Игра секој понеделник во 20:45, а реприза во недела во истото време.
 
  • Like
Реакции: zombie#

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,050
6,674
1,153
Big Sur
Ево је, една од моите омилени. Загледам една-две сезони, па заборавам. Сега пак се навлеков на серијава.
Само ми набива уште повеќе комплекси дека тотално сум го промашила факултетот, и ми ствара туги и невољи оти не запишав криминалистика. :^) Јаз`к!
Дерек и Спенсер, мајчини, ми се тотални спротивности на изглед, а не може човек да се одлучи во кого да гледа кога се во ист кадар. :giggle Мајке ми, една од најдобрите од овој жанр.
 
  • Like
Реакции: Хоуп* and Rêveur