Cimorelli

smeska

Истакнат Член
18 декември 2012
65
53
118
Групата Cimorelli денес ја сочинуваат 6 сестри Кристина , Кетрин , Лиса , Еми , Лорен и Дани . На самиот почеток во групата бил и еден од нивните браќа , кој ги придружувал свирејќи .. Во 2010 година на групата и се придружува Дани ... Од тогаш тие се вистинска сензација на јутјуб , а и рај ѕа уши ...

Искрено мене некои песни кои тие ги имаат обработено ми се допаѓаат повеќе од оригиналот ...

Што мислите вие за оваа прекрасна група


 

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
Искрено јас првпат слушам за нив.Не ме фасцинираат,ама има и полоши.Незнам зошто се занимаваат со кавери па дури и спотови за секоја кавер песна..Нека направат свои па тогаш би дискутирала за нивниот квалитет.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: smeska

smeska

Истакнат Член
18 декември 2012
65
53
118
Aleksis мислам дека имаат една нивна песна WIngs ... Но бидејќи не сум сигурна не го спомнав тоа ... Инаку мене ми се добри , можеби некоја се влече покрај талентот на останатите , ама сепак се интересни како целина :)